Районні суди Києва обмежили на своїх сайтах доступ до інформації про склад суддів

12 Грудня 2024 18:34

Районні суди Києва обмежили на своїх сайтах доступ до інформації про склад суддів. Зробити це їм доручила Державна судова адміністрація (ДСА). Натомість вони можуть наповнювати розділ «Телефонний довідник суду» на порталі «Судова влада України».

Це з’ясував медіаюрист ППЛ, адвокат Роман Васильняк, про що розповів Інституту масової інформації (ІМІ).

Адвокат звернувся до райсудів Києва та держпідприємства «Інформаційні судові системи», яке адмініструє портал «Судова влада України», із питанням про відновлення доступу до інформації про склад суддів на сайтах установ.

Суди, зокрема Шевченківський і Подільський, пояснили: доступ до інформації про склад суду тимчасово зупинили самі «Інформаційні судові системи». Зробили це на виконання доручення ДСА та «для запобігання загрози життю та здоров’ю суддів та учасників судового процесу у період воєнного стану».

У Шевченківському райсуді адвокату відповіли, що не мають технічної можливості відновити доступ до інформації про склад суддів. У Подільському райсуді сказали, що відновлення доступу до складу суддів «не належить до повноважень суду».

«Інформаційні судові системи» повідомили, що ДСА тимчасово обмежила доступ до інформації про склад суддів 31 серпня 2022 року. А з 8 квітня 2024 року дозволила наповнювати сайти установ, якщо керівництво судів звернеться з таким проханням. Крім того, суди можуть додавати на порталі «Судова влада України» розділ «Телефонний довідник суду».

Роман Васильняк здивований: чомусь на сайті «Судової влади України» інформація про склад суду одних районних судів Києва доступна, а інших – ні.

«Як адвокат, я хочу дізнатися, хто конкретно суддя. Я хотів дізнатись інформацію про когось із суддів і зайшов у цей розділ. Зайшов і побачив, що ця інформація обмежена. Хоча вона є в телефонних довідниках, на сайті авторозподілу судових справ і на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Тобто детальна інформація про суддів, як, наприклад, про їхнє майно, публікується, а інформація про склад суду приховується. І вона приховується в Києві. Якби це була прифронтова зона, я би міг зрозуміти. Або якби йшлося про суди, які були під ризиком окупації. Але ситуація в Києві точно не гірша, ніж у Чернігові чи Харкові», – цитує юриста ІМІ.

«Доступ до правди»