HEARD зона

Ольга Перетятько

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Листом управління економіки виконкому Криворізької міської ради від 14.11.2019 №7/05-25/1114 мені було відмовлено у задоволенні запиту на інформацію щодо надання переліку мешканців міста (а саме, прізвище, ім'я та по батькові), які проголосували за проект громадського бюджету «HEARD зона (модернізація скверу навпроти Довгинцівського виконкому)».
Підставою для відмови, на думку управління економіки виконкому міськради є те, що Конституція України та Закон України від 01.06.2010 №2297-VI «Про захист персональних даних» забороняють поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди.
Визначення конфіденційної інформації про особу наведено у ч. 2 статті 11 Закону України «Про інформацію». До конфіденційної інформації про фізичну особу належать, зокрема, дані про її національність, освіту, сімейний стан, релігійні переконання, стан здоров'я, а також адреса, дата і місце народження. Частиною 1 цієї ж статті встановлено, що персональні дані — це відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована.
У своєму запиті я запитувала лише прізвища, ім’я та по батькові осіб, які проголосували за вищезгаданий проект громадського бюджету. Паспортні дані, інформація про адресу, дату і місце народження цих осіб або інша чутлива інформація або персональні дані мною не запитувались. Крім цього, обґрунтування того, що прізвища, ім’я та по батькові фізичних осіб не є конфіденційною інформацією, було наведено мною у запиті.
До того ж, виконком Криворізької міської ради протиправно, в порушення вимог ч. 1 ст. 21 Закону України від 02.10.1992№ 2657-XII «Про інформацію», ч. 1 ст. 7 Закону України від 13.01.2011 №2939-VI «Про доступ до публічної інформації» своїм рішенням від 15.05.2019 №229 «Про проведення конкурсу проектів місцевого розвитку “Громадський бюджет”, реалізація яких планується у 2020 році» здійснив віднесення інформації до конфіденційної (зокрема, затвердивши додаток 7 до Положення про порядок проведення конкурсу проектів місцевого розвитку «Громадський бюджет», реалізація яких планується у 2020 році), чого не може бути зроблено суб’єктами владних повноважень.
Запитувані мною відомості прямо стосуються питань розпорядження місцевим бюджетом, оскільки особи, що голосують за проекти громадського бюджету, виконують делеговані місцевою владою повноваження із визначення напрямку витрачання бюджетних коштів. Враховуючи значення питання розпорядження місцевим бюджетом, питання напрямків фінансування є предметом суспільного інтерсу, оскільки розвиток громади за рахунок бюджетних коштів є реалізацією низки конституційних прав громадян, і, відповідно, запитувана мною інформація є предметом суспільного інтересу в розумінні ч. 2 ст. 29 Закону України «Про інформацію».
Підсумовуючи викладене вище, зазначу, що управління економіки виконкому Криворізької міської ради безпідставно обмежило право на доступ до інформації, гарантоване ст. 34 Конституції України, і у зв’язку з цим повторно, керуючись ст. ст. 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» прошу надати перелік прізвищ, імен та по батькові осіб, які проголосували за проект-переможець громадського бюджету «HEARD зона (модернізація скверу навпроти Довгинцівського виконкому)» у кількості 3667 осіб.

З повагою,

Ольга Перетятько

Виконавчий комітет Криворізької міської ради

1 Attachment

, Foi+request-61103-6b2f2574.

--
,
u mailto:[email address]

[ Повідомлення сайту: вищенаведений текст неправильний закодований, тож невідомі символи було вилучено.]