Оплата проїзду в громадському транспорті

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

30 серпня 2022 року приблизно о 11 год 30 хв в м.Луцьку я скористався послугами перевезення пасажирів на приміському автобусному маршруті №480 “Гірка Полонка - Липини” автобус державний номер АС7749ВА. Оплативши проїзд 10 грн по м.Луцьку я у водія попросив надати мені квиток про оплату проїзду (оскільки на маршрутах працює контроль) на що мені водій відповів, що ніяких квитків він не має і не видає і сказав звертатися на рахунок даного питання “в область”. Питання видачі квитків за оплату проїзду обурило та інших пасажирів даного автобуса. Слідуючи по маршруту даний водій пасажирам, які заходили і оплачували проїзд не видавав квитки, що є порушенням законодавства. В даному автобусі також відсутня будь-яка візуальна інформація про перевізника, водія тощо.
Вивчивши дане питання більш досконало я встановив, що згідно з п. 19 Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту №176-97 пасажирський перевізник здійснює перевезення пасажирів за квитками, форма яких затверджується в установленому законодавством порядку.
Стаття 42 Закону України “Про автомобільний транспорт” Договори щодо перевезення пасажирів передбачає, що “договір перевезення пасажира автобусом на маршруті загального користування укладається між автомобільним перевізником та пасажиром. Цей договір вважається укладеним з моменту придбання пасажиром квитка на право проїзду, а для осіб, які користуються правом пільгового проїзду, - з моменту посадки в автобус, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду - з моменту реєстрації електронного квитка.” В цьому випадку водій автобуса або перевізник на маршруті позбавили мене законного права отримати відповідний квиток на проїзд. Наприклад в разі скоєння дорожньо-транспортної пригоди в мене були б відсутні докази що я перебував на законних підставах в автобусі. Крім того, в разі отримання травми був би позбавлений права отримати страхові виплати.
Крім того, випливає і друге логічне питання чи сплачує в такій ситуації податки перевізник, чи на законних підставах працює водій у даного перевізника тощо. Адже дане питання дуже актуальне під час війни. Пасажирський перевізник незалежно від системи оподаткування, за якою він працює, повинен надати пасажиру квиток на проїзд. Приватний підприємець - платник єдиного податку при розрахунках за надані послуги з перевезення, який у будь-якому випадку повинен надати документ пасажиру (талон, квитанцію, квиток з нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю чи без нанесених друкарським способом серії, номера, номінальної вартості) які повинні відповідати Наказу Міністерства транспорту і зв’язку України №503 від 2006 року “Про затвердження Типових форм квитків на проїзд пасажирів і перевезення багажу на маршрутах загального користування.” На основі вище викладеного прошу надати мені копії наступних документів по автобусному маршруту №480 “Гірка Полонка - Липини”
- Книги обліку розрахункових операцій (КОРО) з відповідною реєстрацією в ДПС у Волинській області (або інший документ за яким ведеться облік готівкових коштів у даного перевізника);
- копії квитків, які діють на автобусному маршруті №480;
- договір на перевезення пасажирів з Волинською ОДА по автобусному маршруті №480 та додатки про транспортні засоби, які залучені до перевезень;
- копії трудових угод перевізника з водіями по даному маршруту;

Якщо такі документи відсутні, то прошу надати роз'яснення хто з посадових осіб Волинської ОДА винний в допуску до перевезення пасажирів по автобусному маршруту №480 “Гірка Полонка - Липини” з порушеннями чинного законодавства у сфері перевезень пасажирів та притягнути винних до відповідальності. На основі Вашої відповіді надам інформацію в ЗМІ для висвітлення для громадськості проблематики пасажирських перевезень у Волинській області.

З повагою,

Віктор

Міністерство інфраструктури України

2 Attachments

() , :
4860/57/2-22 : 06.09.2022

:
ϲ 89/57/1-22

480 "ó - "

ϳ:

""

[ Повідомлення сайту: вищенаведений текст неправильний закодований, тож невідомі символи було вилучено.]

Департамент,

1 Attachment

,

--
,
-
mailto:[email address]

[ Повідомлення сайту: вищенаведений текст неправильний закодований, тож невідомі символи було вилучено.]