Вегетаріанське харчування - вплив на здоровя дітей 2

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

На мій запит від 22 серпня 2015, в якому я просила дати відповідь на запитання:
«Яка офіційна позиція Міністерства охорони здоров’я щодо вегетаріанського харчування: воно шкідливе чи корисне для здоров’я дітей та підлітків? Прошу дати посилання на наукові дослідження, на яких ґрунтується позиція МОЗ України. Зверніть увагу, питання стоїть про вегетаріанське, а не про веганське харчування.»
МОЗ України прислало відповідь (23.09.2015 № 01-2/177):
«Саме тому Конвенція ООН про права дитини, яка є міжнародним юридичним документом, закріплює за дитиною право отримувати повноцінне збалансоване харчування. Принципи такого харчування на підставі широкомасштабних досліджень та чисельних обговорень були затверджені Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ). Згідно їм вегетаріанська дієта не є фізіологічною, тому не може використовуватися постійно як система харчування для дітей будь-якого віку.»

Ваша відповідь прирівнюється до поширення пліток, тому що ви не надали посилання на офіційний документ ВООЗ, де би було сказано, що ВООЗ чи інша офіційна організація вважає вегетаріанську дієту не фізіологічною. Я такого офіційного висновку ВООЗ не знайшла.

Отже прошу надати мені посилання на офіційну позицію ВООЗ щодо вегетаріанського харчування (посилання повинно бути надано на документ чи офіційний висновок, який знаходиться у вільному доступі, може бути англійською мовою)і відповісти на питання:
«Яка офіційна позиція Міністерства охорони здоров’я щодо вегетаріанського харчування: воно шкідливе чи корисне для здоров’я дітей та підлітків? Прошу дати посилання на наукові дослідження, на яких ґрунтується позиція МОЗ України. Зверніть увагу, питання стоїть про ово-лакто- вегетаріанство (тобто вегетаріанське харчування, яке включає молочні продукти і яйця).»

З повагою,

Анжеліка

Чермних, Міністерство охорони здоров'я

1 Attachment