Депутат-митник з ОПЗЖ п’ять місяців прогулював роботу, а засідання ради — понад рік

27 Березня 2023 00:00

Такими є результати розслідування журналістки Таїсії Гайди з руху "ЧЕСНО".

Депутат Вінницької обласної ради від ОПЗЖ Сергій Ткачук п’ять місяців не ходив на роботу до Закарпатської митниці Державної митної служби України, і його при цьому не звільняли. Так само обраний від забороненої партії депутат більше року не відвідує засідання облради. Що дає підстави для його відкликання. 

Сергій Ткачук — син екснардепа від партії «Солідарність» Геннадія Ткачука та чинний депутат Вінницької обласної ради від ОПЗЖ. Згідно з інформацією, оприлюдненою на сайті ради, працював на Закарпатській митниці. 

Ткачук-молодший виконував обов’язки заступника начальника відділу кінологічного забезпечення управління запобігання та протидії контрабанді та порушенню митних правил Закарпатської митниці. Згідно з його посадовою інструкцією, яку вдалося отримати у відповідь на запит, він мав би проводити аналітичну роботу із виявлення способів та засобів переміщення товарів через митний кордон України, а також проводити підбір, підготовку та тренування службових собак. 

Натомість із 1 лютого 2022 року Ткачук жодного разу не з’явився на робочому місці.

Про це свідчить відповідь Закарпатської митниці на запит активістів. З лютого аж до його звільнення у червні 2022 року в його табелях робочого часу стоїть «НЗ», що означає «відсутність з нез’ясованих причин».

 

За цей час митник Ткачук жодного разу не звертався до керівництва і ніяк не пояснював свою відсутність на роботі. Зі свого боку керівництво митниці і не шукало працівника та звільнило його з виплатою вихідної допомоги згідно з чинним законодавством. Сума склала 15 119 гривень.

 

Чинний депутат Вінницької обласної ради Сергій Ткачук із початку повномасштабного вторгнення росії не був присутнім на жодному сесійному засіданні. Звітів про свою діяльність не подавав, а із засобів зв’язку із ним є тільки адреса приймальні, куди можна прийти раз на місяць.

Про це йдеться у відповіді на запит до Вінницької облради.

 

«Депутатів, які пропустили понад 50% засідань сесій або комісій, можуть відкликати і за ініціативою виборців, і за ініціативою партій. Але в будь-якому випадку кінцеве рішення за партією. Зараз проросійські партії заборонені, і ОПЗЖ перебуває у стані ліквідації. Парламент міг би вирішити це питання. Законопроєкт Кабміну передбачає позбавлення мандатів усіх депутатів місцевих рад, які були обрані від проросійських партій. Але попри вимогу понад 150 нардепів винести проєкт у сесійну залу Руслан Стефанчук цього не робить. Погоджувальна рада теж ігнорує це питання», — наголошує лідерка Руху ЧЕСНО Віта Думанська.

«Доступ до правди»