Фіскальна служба відмовилась назвати доходи та податки Петра Порошенка

21 Грудня 2015 10:46

Державна фіскальна служба України не вважає можливим надати інформацію щодо одержаних доходів та сплачених податків фізичною особою Петром Порошенком у 2004-2014 роках. Таку відповідь отримав користувач сайту «Доступ до правди» на свій інформаційний запит.

Громадянин просив надати загальні відомості про задекларовані доходи і суму сплачених податків фізичною особою Порошенком Петром Олексійовичем, який наразі є діючим президентом України, у період з 2004 по 2014 роки.

ДФС відповіла, що не може задовольнити цей запит, адже це вимагає створення нової інформації та потребує проведення аналітичної роботи. «Визначальним для публічної інформації є те, щоб вона була заздалегідь готовим, зафіксованим продуктом, отриманим або створеним лише суб’єктом владних повноважень у процесі виконання своїх обов’язків», - сказано у листі фіскальної служби.

Користувач у свою чергу не погодився, що в ДФС такої інформації немає, адже згідно з чинним законодавством податковий орган формує та веде Державний реєстр фізичних осіб-платників податків, який містить інформацію суми нарахованих та/або отриманих доходів фізичних осіб і сплаченого податку. Тому громадянин подав повторний запит до ДФС.

«В цій ситуації податкові органи занадто вузько протлумачили «задукоментованість» публічної інформації. Дійсно, закон «Про доступ до публічної інформації» не вимагає від розпорядників створювати інформацію, однак і не зводить публічну інформацію лише до тих даних, які містяться в єдиному документі. Досить часто надання відповіді на запит вимагає вибірки відомостей з різних документів чи реєстрів, що аж ніяк не може вважатись створенням нової інформації, адже вона вже була раніше зафіксована, хоч і на різних носіях. Більше того, в даному випадку, додатковим аргументом надання інформації є те, що зазначені відомості стосуються розпорядження бюджетними коштами (по суті – наповнення Державного бюджету), а отже, не можуть обмежуватись у доступі», - прокоментувала для «Доступу» юрист Інституту медіаправа Віта Володовська.

Читати запит та відповідь повністю 

 

«Доступ до інформації»