Ініціатива «На суд за доступ» оплатила касацію у справі щодо надання інформації про відпустки волинського губернатора

28 Липня 2017 15:07

Ініціатива журналістки Надії Вірної «На суд за доступ» профінансувала касацію до Львівського апеляційного суду у справі журналіста Юрія Горбача проти Волинської обласної ради, яка не надає інформацію про відпустки очільника обласної ради Ігоря Палиці. Про це Надія Вірна повідомила на своїй сторінці у мережі Фейсбук.

«Доступ до правди» писав про те, що Львівський апеляційний адмінсуд відмовив у задоволенні позову журналіста інформаційно-аналітичного порталу «Четверта влада» Юрія Горбача проти Волинської обласної ради щодо надання інформації про відвідування головою ради Ігорем Палицею свого робочого місця та про перебування його у відпустках, відрядженнях і на лікарняних з часу обрання на посаду.

Журналіст звернувся до суду після того, як Волинська облрада двічі не надала інформацію на його запити.

Медіа-юристка ГО «Платформа прав людини» Людмила Опришко, яка надає юридичну підтримку у справі коментує рішення суду:

«Стає дуже прикро, коли читаєш такі судові рішення, –. – І справа не в тому, що ми цю справу програли. Дивують аргументи, наведені судом. Виявляється, що інформація про те, яким чином голова Волинської обласної ради використовує свій робочий час не відноситься до публічної і громада не має право це знати. Більше того, суд вважає, що копії наказів щодо виплат заробітної плати з розбивкою по місяцях та розшифровкою виплат за кожен місяць, копії табелю обліку робочого часу за весь період перебування на посаді голови обласної ради не є готовим продуктом!

– Вражає й наступний висновок: запитувані відомості стосуються трудових відносин між обласною радою та його посадовою особою, а тому, на думку суду, вони мають внутрішньовідомчий характер і не підлягають наданню на запит. А ще надання відповіді потребує систематизації і підготовки окремих документів (!), зокрема, щодо заробітної плати, витрат на відрядження і табелю обліку робочого часу, що, в свою чергу, унеможливлює надання інформації на запит на підставі та в межах Закону України «Про доступ до публічної інформації.

Що на це скажеш? Що рішення суперечить міжнародним стандартам у сфері доступу до публічної інформації, Закону України «Про доступ до публічної інформації», роз’ясненням Вищого адміністративного суду України, викладеним в Постанові Пленуму від 29 вересня 2016 року № 10 «Про практику застосування адміністративними судами законодавства про доступ до публічної інформації»? На це неодноразово зверталась увага. Але, схоже, що ні законодавство України, ні практика Європейського Суду чи українського Вищого спеціалізованого адміністративного суду не поважається нижчими судами.

Ми будемо оскаржувати ці судові рішення і подавати на них касаційну скаргу. Адже якщо цього не робити, практика застосування законодавства про доступ до публічної інформації значно погіршиться. І спочатку перестануть надавати документи про те, як посадові особи виконують свої публічні функції, а потім – й іншу важливу для громади інформацію».

Нагадаємо, ініціатива «На суд за доступ», започаткована журналісткою Надією Вірною і створена для компенсації судового збору журналістам та активістам проти органів влади у питаннях доступу до публічної інформації.

 

 

«Доступ до правди»