Ініціатива «На суд за доступ» підтримала позов журналістки проти Дніпровської міськради

17 Жовтня 2017 13:36

Ініціатива «На суд за доступ» підтримала позов журналістки Ольги Юдіної, БюроUA, проти Дніпровської міської ради: рада відмовилася надати на інформаційні запити договори оренди нерухомого майна, які укладено її структурними підрозділами – департаментами, управліннями, інспекціями та комунальними підприємствами.

«У Дніпрі маса приміщень комунальної власності, проте замість того, щоб займати ці приміщення всього лише за 3% від вартості оренди, чиновники та комунальники орендують для власних потреб приватні приміщення, витрачаючи на оренду чималі гроші з бюджету міста», – так пояснила Ольга Юдіна, чому її зацікавила дана тема.

Дніпровська міська рада аргументувала відмову надати документи тим, що журналістка нібито вимагає  статистичні дані, які необхідно створювати на запит спеціально, хоча у запитах йшлося про готові договори.

«Ваш запит містить прохання повідомити про статистичні дані, надання яких потребує виконання спеціальних дій, спрямованих на створення інформації шляхом узагальнення, аналітичної обробки даних, що не підпадає під ознаки вищезазначених норм Закону», – ідеться у відповіді.

На думку медіа-юриста Олександра Бурмагіна, ГО «Платформа прав людини», який надає юридичну підтримку даному позову, діюче законодавство чітко і недвозначно передбачає, що відомості, які стосуються договірних відносин між органом місцевого самоврядування, утвореними ним комунальними підприємствами з приводу оренди нерухомого майна за рахунок бюджетних коштів (орган місцевого самоврядування) або публічних коштів (комунальні підприємства) ― є відкритою публічною інформацію, яка повинна надаватися в т.ч. за запитами фізичних і юридичних осіб.

Також Бурмагін звертає увагу на те, що обидва запити стосувалися надання доступу до документів. Більше того, посилаючись на п. 4 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про доступ до публічної інформації», запитувачка просила скористатися можливістю для самостійної роботи з документами чи їхніми копіями.

«Посилання відповідача на «необхідність створювати інформацію» є формальною вигадкою, посиланням, зробленим з єдиною метою – протиправно обмежити доступ до відкритої за порядком доступу публічної інформації», – зазначає юрист у позові.

Дату розгляду в суді цієї справи ще не призначено.

Нагадаємо, ініціатива «На суд за доступ» створена для компенсації судового збору журналістам та активістам у питаннях доступу до публічної інформації. За задумом організаторки інціативи журналістки Надії Вірної, ті, хто виграватиме судові позови й отримуватиме компенсацію судових витрат, повертатиме гроші у фонд ініціативи, щоб інші теж могли скористатися допомогою. 

«Доступ до правди»

Читайте також:

Блог//Як мені вдалося виграти справу і повернути судовий збір

Ініціатива #насудзадоступ підтримала ще два судові позови

Ініціатива «На суд за доступ» оплатила касацію у справі щодо надання інформації про відпустки волинського губернатора

Ініціатива «На суд за доступ» оплатила апеляційну скаргу «Доступу до правди»

Ініціатива «На суд за доступ» підтримала три судових справи. Подано одну апеляцію

Ініціатива «На суд за доступ» компенсуватиме витрати на судовий збір

Хочеш інформацію — бери півтисячі і йди до суду

Меморандум про зменшення судового збору у справах про доступ підписали 77 активістів та журналістів  

ЦЕДЕМ: Як розраховується судовий збір у справах з доступу