На Житомирщині понад сто громад приєдналися до ПЦУ

25 Квітня 2024 00:00

Починаючи від 2019 року, на Житомирщині 107 релігійних громад Української православної церкви Московського Патріархату перейшли до Православної Церкви України. В Житомирі таких переходів немає.

Про це йдеться у відповіді управління культури та туризму Житомирської обласної військової адміністрації від 9 квітня 2024 року на запит Суспільного Житомир на отримання публічної інформації.

Зокрема, у відповіді сказано, що загалом на Житомирщині релігійних громад Української Православної Церкви Московського Патріархату зареєстровано майже вдвічі більше, ніж релігійних громад Православної Церкви України:  УПЦ МП – 605; ПЦУ – 391.

Із них на території Житомира більше релігійних громад ПЦУ. Так за інформацією, розміщеною у відповіді Суспільному, на території Житомира зареєстровані: ПЦУ – 28, УПЦ МП – 19. Починаючи від 2019 року, за 5 років в Житомирі жодна з релігійних громад не перейшла із Московського Патріархату до ПЦУ.

У коментарі Суспільному адвокат Олександр Вірьовкін, який захищав інтереси новоствореної релігійної громади села Калинівка Житомирського району, сказав, що відсутність переходів релігійних громад в містах може бути пов’язана із великою кількістю людей і відсутністю фіксації цієї кількості в приходах. Хоча, за його словами, практика переходів релігійних громад до ПЦУ в містах України є.

«Тепер, я думаю, переходів буде більше, оскільки вже є судова практика, як громаді оголошувати про скликання зборів, проведення зборів і як оформлювати результати», — сказав Олександр Вірьовкін.

 

«Доступ до правди»