Великобичківський лісгосп просить надсилати запити поштою, оскільки боїться шахраїв

22 Серпня 2017 12:21

Великобичківське лісове господарство Рахівського району Закарпатської області у відповіді на запит вимагає, щоб запити надсилали у письмовій формі. Про це повідомляє журналістка видання «Голос Карпат» Олена Мудра.

Запитувачка надіслала свій запит електронною поштою і просила надати документи по лісових ділянках Кобилецько-Полянського лісництва, де були проведені рубки у 2015-2017 рр., а саме лісорубний квиток та план-схему ділянки відведеної у рубку.

Розпорядник надав відповідь з великою затримкою, а саме через місяць після отримання запиту, де зазначив, що з метою уникнення зловживань «сторонніми особами, які могли би скористатися електронною поштою підприємства, та з метою уникнення шахрайських дій цими особами запит потрібно надіслати повторно у письмовій формі».

Крім того, лісгосп вимагає у журналістки додати до запиту посвідчення журналіста і лише у цьому випадку обіцяє надати потрібну інформацію.

Наталія Рижкова, юристка руху «Сильні громади», зазначає, що в ЗУ «Про доступ до публічної інформації» немає положень про зобов’язання надавати документи, що посвідчують особу та повноваження запитувача.

Таким чином, вимоги Державного підприємства «Великобичківське лісомисливське господарство» щодо надання журналістського посвідчення запитувача інформації – безпідставні.

«Крім того, вимога Державного підприємства щодо перенаправлення запиту на поштову адресу, також, незаконна, оскільки ст. 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації» містить положення, що дозволяють запитувачам інформації, на власний вибір, обирати спосіб подання запиту: усно, письмово, чи в іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою)», - зазначає юристка.

 

«Доступ до правди»