Впродовж 2023 року позитивні рішення про надання мікрогрантів у межах програми «Власна справа» для розвитку власного бізнесу на Закарпатті отримали 107 осіб.
Про таке у відповідь на інформаційний запит Varosh повідомили у Закарпатському обласному центрі зайнятості.
Загалом за час дії програми «Власна справа» на Закарпатті було прийнято 129 позитивних рішень про надання мікрогрантів на створення або розвиток бізнесу:
· 22 особи стали переможцями у 2022 році;
· 107 осіб стали переможцями у 2023 році.
У 2022 році мешканці області подали 443 заявки на отримання мікрогрантів за програмою «Власна справа», у 2023 році – 509 заявок. Таким чином, за час дії програми у Закарпатській області підприємці подали загалом 952 заявки.
З початку дії проєкту загальна сума інвестицій на розвиток бізнесу у межах програми «Власна справа» на Закарпатті становить понад 26,6 млн грн. Фінансування здійснюється з Фонду загальнообов`язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та з державного бюджету.
За умовами програми, упродовж 6 місяців з моменту отримання мікрогранту підприємці мають створити нові робочі місця. Як повідомили у Закарпатській обласній службі зайнятості, в області завдяки втілюваним бізнес-проєктам у межах програми «Власна справа» передбачено створення близько 220 нових робочих місць.
Серед проєктів-переможців програми, зокрема, такі ідеї:
· відкриття крафтової крамниці «Закарпатський кошик Craft’s»;
· модернізація цеху повітроводів підприємства, яке є виробником аспіраційного обладнання та фільтруючого обладнання в Україні для деревообробної галузі, меблевого виробництва, металообробних підприємств та ін. підприємств, де в процесі роботи утворюється пил, тирса. дим, гази;
· відкриття сучасної школи вивчення англійської мови в місті Ужгород по франшизі всеукраїнської мережі PRESENT SIMPLE;
· відкриття стоматологічної клініки;
· відкриття центру дитячого розвитку за франшизою «Академія успіху».
Грантова програма «Власна Справа» – це частина урядової програми «єРобота», спрямована на підтримку мікро- та малого бізнесу, яка діє з липня 2022 року. За рахунок програми можна отримати мікрогрант у розмірі від 50 до 250 тисяч гривень. Для отримання гранту разом із заявкою необхідно додати бізнес-план щодо започаткування нового або розвитку вже діючого бізнесу. Обов’язковою умовою участі у програмі є створення нових робочих місць, які підприємець зобов’язується створити впродовж 6 місяців з дати отримання коштів.
Окрім програми мікрогрантів «Власна справа», урядова програма єРобота пропонує й інші програми для підтримки підприємців та залучення коштів на розвиток бізнесу. єРобота включає загалом 6 грантових програм. Зокрема, кошти можна отримати отримати за програмами:
· мікрогранти для створення власного бізнесу;
· гранти для розвитку переробного підприємства;
· державне фінансування закладки саду;
· кошти для розвитку тепличного господарства;
· грант на реалізацію стартапу, у тому числі в сфері ІТ;
· кошти на навчання ІТ-спеціальностям.
Для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та їх подружжя діє окрема грантова програма для власного підприємництва, яка передбачає надання грантів:
· до 250 тисяч гривень можна отримати на власний бізнес за умови створення щонайменше одного робочого місця;
· до 500 тисяч гривень може отримати член родини учасника бойових дій за умови створення щонайменше двох робочих місць.
· до 1 млн гривень зможе отримати учасник бойових дій, якщо він не менш ніж три роки був зареєстрований як ФОП – чотирьох і більше нових робочих місць.
Заявки на отримання гранту за будь-якою з програм можна подати через портал Дія.
«Доступ до правди»