Журналісти «Слідства.Інфо» подали позов до суду на Верховну Раду

18 Березня 2024 00:00

Агенція журналістських розслідувань «Слідство.Інфо» від імені журналіста медіа Ігоря Ющенка подала судовий позов на Апарат Верховної Ради України. Причина — відмова надати на запит інформацію про відрядження нардепів.

Про це повідомляє сайт «Слідства.Інфо».

Журналісти 2 січня, 1 лютого та 8 лютого цього року надсилали запити до Апарату Верховної Ради України з проханнями надати інформацію про службові відрядження народних депутатів за кордон від часу повномасштабного вторгнення.

Редакція двічі отримала однакові відповіді про те, що в Апараті Верховної Ради України відсутня запитувана інформація, яку потрібно узагальнювати та проводити аналітичну обробку даних.

«… документ, який містив би запитувану Вами інформацію, в Апараті Верховної Ради України не створюється та не знаходиться у його володінні, а може бути отриманий лише шляхом узагальнення та аналітичної обробки даних. Відповідно ж до підпункту 3 пункту 2 розпорядження Голови Верховної Ради України від 11 травня 2011 року № 393 «Апарат Верховної Ради України не є розпорядником інформації за запитами на інформацію щодо інформації… яка може бути отримана шляхом узагальнення, аналітичної обробки даних або потребує створення в інший спосіб», — йдеться у відповіді на запити.

 

У відповіді на третій запит журналістів в Апараті Верховної Ради вже відмовилися від попередніх формулювань, пославшись  на поширення інформації про діяльність Верховної Ради України, її органів та народних депутатів України в умовах дії воєнного стану обмежено. Так, у листі-відповіді йдеться, що закордонні візити народних депутатів набули значної ваги.

«Результатом перемовин і консультацій з міжнародними партнерами є збільшення обсягів важливої для країни військової та гуманітарної допомоги, закладення підґрунтя для стабілізації економіки та повоєнної відбудови України», — зазначили у Верховній Раді.

Також в Апараті вказали, що поширення запитуваної інформації може завдати шкоди інтересам національної безпеки, що значно переважатиме суспільний інтерес.

«Обмеження такої інформації є пропорційним заходом для захисту інтересів національної безпеки України на противагу суспільному інтересу, який може виникнути у громадськості. Істотна шкода від поширення такої інформації, завдана інтересам національної безпеки, значно переважатиме суспільний інтерес в її отриманні», — додали в Апараті парламенту.

 

 

«Доступ до правди»