213ПенсіяІнвЗаВікомВТРЕТЄ

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Щербата Наталя Михайлівна, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.
Щербата Наталя Михайлівна

Доброго дня!
1. Пенсійний фонд України (ПФУ)
2. Керівнику ПФУ
01601, м.Київ-14, вул. Бастіонна, 9, mailto:[email address]

звертається: Щербата Наталя Михайлівна, людина з інвалідністю 2 групи, посвідчення водія ВХК 454298, видане 19.08.22 ТСЦ 546
21005, м. Вінниця, житло (квартира) з присвоєною адресою

213ПенсіяІнвЗаВікомВТРЕТЄ
Прошу підтвердити отримання цього електронного листа за призначенням відповідно до приписів ст.7 Розділу ІІІ «Порядку роботи з електронними документами у діловодстві та їх підготовки до передавання на архівне зберігання», затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 11.11.2014 №1886/5.
Цей письмовий електронний лист підписаний мною електронним (цифровим) підписом (найпоширенішим в практиці), відповідним приписам ст.ст.1.12), 1.13) закону України “Про електронні довірчі послуги”, шляхом додавання до електронних даних, що складають текст листа, даних (інформації) в текстовій електронній формі, – а саме мого власноручного підпису, виконаного особисто мною машинописним способом, у вигляді мого власного прізвища та ініціалів такого вигляду: «Н.М. Щербата».
Місцем мого проживання є житло (квартира) в м. Вінниці з присвоєною адресою, яка є моєю конфіденційною інформацією.
Цей лист містить запити на доступ до офіційних документів=публічної інформації.
Цей лист містить запити на доступ до моїх персональних даних та їх захист.
Цей лист містить заяви, включно про вчинення дій та на отримання інформації, необхідної для реалізації моїх прав людини.
Факти
1. 21.08.23 я звернулась до ПФУ з листом 202ПенсіяІнвЗаВіком і просила надати мені інформацію. Вся переписка за листом оприлюднена за посиланням https://dostup.pravda.com.ua/request/202....
2. Листом від 24.08.2023 №2800-030102-8/47434 заступник директора Департаменту – начальник управління методологічного забезпечення з питань пенсійного забезпечення ПФУ Нечай Оксана Вікторівна, виконавець Гончарик Світлана (044) 284 86 57 надали мені лише незначну частину запитаної інформації: на більшість запитів та заяв не надані ні відповідь, ні запитана інформація. Натомість, начебто у відповідь на ці мої звернення, надана незапитувана мною інформація, спам. Зокрема:
2.1. Я запитала (цитата):
«1. Якими приписами права передбачена виплата особі з інвалідністю пенсії по інвалідності в розмірі за віком та в яких випадках?
1.1. Прошу навести усі релевантні закони, їх авторів, назви, дати ухвалення, реєстраційні номери, номери релевантних статей з їх цитатами, прямі лінки на оприлюднення в інтернеті».
ПФУ [начебто] відповів, навівши ЛИШЕ закон «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» і не надавши інформації про інші релевантні закони, зокрема, «Про пенсійне забезпечення».
Тут читаем, там не читаем, а здесь рыбу заворачивали. Неповне надання інформації є відмовою в наданні інформації з метою приховування запитаної інформації.
2.2. Я запитала (цитата):
«2. Який, передбачений приписами права, існує порядок переведення особи з інвалідністю з пенсії по інвалідності на пенсію по інвалідності в розмірі за віком?
2.1. Прошу навести усі релевантні закони, їх авторів, назви, дати ухвалення, реєстраційні номери, номери релевантних статей з їх цитатами, прямі лінки на оприлюднення в інтернеті».
ПФУ [начебто] відповів (цитата):
«2, 2.1. З огляду на положення частини другої статті 33 Закону №1058 (розміщений в мережі Інтернет за адресою https://zakon.rada.gov.ua/go/1058-15) обчислення пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком здійснюється за вибором особи, тобто при поданні особою, яка отримує пенсію по інвалідності, заяви про бажання отримувати пенсію по інвалідності в розмірі пенсії за віком».
Однак, я не запитувала про ОБЧИСЛЕННЯ пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком; я запитувала про ПОРЯДОК ПЕРЕВЕДЕННЯ особи з інвалідністю з пенсії по інвалідності на пенсію по інвалідності в розмірі за віком.
На городі бузина, а в Києві дядько. Відповідь надана не по суті питання, що є незапитуваною інформацією (спамом) та відмовою в наданні інформації.
2.3. Відповіді та інформацію на запити/заяви в п.п. листа 3, 3.1 та 4, 4.1 ПФУ поміняв місцями: вказуючи про надання інформації на п.п. 3, 3.1, насправді надав інформацію, запитану п.п. 4, 4.1; вказуючи про надання інформації на п.п. 4, 4.1, насправді надав інформацію, запитану п.п. 3, 3.1. І при цьому ще й надав завідомо неправдиву інформацію (цитата): «9. Нумерація відповідей в цьому листі відповідає нумерації запитань у Вашому запиті на публічну інформацію від 21.08.2023».
2.4. Я запитала (цитата):
«5. Чи має ПФУ та його органи повноваження ініціювати переведення особи з інвалідністю з пенсії по інвалідності на пенсію по інвалідності в розмірі за віком і в яких випадках? Якими приписами права це передбачено?
5.1. Прошу навести усі релевантні закони, їх авторів, назви, дати ухвалення, реєстраційні номери, номери релевантних статей з їх цитатами, прямі лінки на оприлюднення в інтернеті».
ПФУ [начебто] відповів (цитата):
«5, 5.1. При зверненні особи з інвалідністю до органу Пенсійного фонду України відповідно до постанови правління Пенсійного фонду України від 30.07.2015 № 13-1 «Про організацію прийому та обслуговування осіб, які звертаються до органів Пенсійного фонду України», зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18.08.2015 за №991/27436 (розміщена в мережі Інтернет за адресою https://www.pfu.gov.ua › 90030-postanova-pravlinny) спеціаліст надає цій особі інформацію щодо умов, за яких особа з інвалідністю має право на отримання пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком, і особа з інвалідністю, зваживши всі за та проти, самостійно вирішує - бажає вона чи ні отримувати пенсію по інвалідності в розмірі пенсії за віком».
Однак, я не запитувала про НАДАННЯ особі ІНФОРМАЦІЇ щодо умов, за яких особа з інвалідністю має право на отримання пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком; я запитувала про НАЯВНІСТЬ у ПФУ ПОВНОВАЖЕНЬ ІНІЦІЮВАТИ переведення особи з інвалідністю з пенсії по інвалідності на пенсію по інвалідності в розмірі за віком, і в яких випадках.
Ні в тин, ні в ворота. Відповідь надана не по суті питання, що є незапитуваною інформацією (спамом) та відмовою в наданні інформації.
2.5. Я запитала (цитата):
«6. Чи існує, передбачене приписами права, автоматичне (без звернення особи) переведення особи з інвалідністю з пенсії по інвалідності на пенсію по інвалідності в розмірі за віком і в яких випадках? Якими приписами права це передбачено?
6.1. Прошу навести усі релевантні закони, їх авторів, назви, дати ухвалення, реєстраційні номери, номери релевантних статей з їх цитатами, прямі лінки на оприлюднення в інтернеті».
ПФУ [начебто] відповів (цитата):
«6, 6.1. Законом №1058 (розміщений в мережі Інтернет за адресою https://zakon.rada.gov.ua/go/1058-15) не передбачено автоматично (без згоди особи) змінювати розмір пенсії по інвалідності, визначений відповідно до частини першої статті 33 Закону №1058, на розмір пенсії по інвалідності, визначений відповідно до частини другої статті 33 Закону №1058».
Однак, я не запитувала про автоматичну (без ЗГОДИ особи) ЗМІНУ РОЗМІРУ пенсії по інвалідності на розмір пенсії за віком; я запитувала про автоматичне (без ЗВЕРНЕННЯ особи) ПЕРЕВЕДЕННЯ особи з інвалідністю з пенсії по інвалідності на пенсію по інвалідності в розмірі за віком і в яких випадках. Крім того, закон не передбачає і не застосовує такого поняття, як «автоматична (без ЗГОДИ особи) ЗМІНА РОЗМІРУ пенсії».
Ні сіло ні впало – ні з того ні з сього. Відповідь надана не по суті питання, що є незапитуваною інформацією (спамом) та відмовою в наданні інформації.
2.6. Очевидно, що мала місце підміна понять, фальсифікація, імітація відповіді та імітація надання запитаної інформації з метою приховати запитану інформацію.
3. 25.08.23 я змушена була звернулась до ПФУ з повторним листом 205ПенсіяІнвЗаВікомПОВТОРНО з тих же питань і ПОВТОРНО просила надати мені ту ж інформацію. Вся переписка за листом оприлюднена за посиланням https://dostup.pravda.com.ua/request/205....
4. Листом від 29.08.23 №2800-030102-8/48246 ті ж самі заступник директора Департаменту – начальник управління методологічного забезпечення з питань пенсійного забезпечення ПФУ Нечай Оксана Вікторівна, виконавець Гончарик Світлана (044) 284 86 57 знову надали мені лише незначну частину запитаної інформації. Натомість, начебто у відповідь на ці мої звернення, знову надана незапитувана мною інформація, спам. Зокрема:
4.1. Я запитала (цитата):
«3.1. ПОВТОРНО – Якими приписами права передбачені призначення та виплата особі з інвалідністю пенсії по інвалідності в розмірі за віком та в яких випадках?
ПОВТОРНО – Прошу навести УСІ релевантні ЗАКОНИ, включно «Про пенсійне забезпечення», їх авторів, назви, дати ухвалення, реєстраційні номери, номери релевантних статей з їх цитатами, прямі лінки на оприлюднення в інтернеті».
4.1.1. ПФУ ВДРУГЕ [начебто] відповів, знову навівши ЛИШЕ закон «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» і не надавши інформації про інші чинні релевантні закони, які надають людині більший зміст та обсяг пенсійних прав, зокрема, «Про пенсійне забезпечення». Натомість, начебто у відповідь на це моє звернення, знову надана незапитувана мною інформація, спам, а саме (цитата):
«Відповідно до пункту 16 розділу XV “Прикінцеві положення” Закону №1058 до приведення законодавства України у відповідність із Законом №1058 закони України та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить Закону №1058.
Положення Закону України “Про пенсійне забезпечення” застосовуються в частині визначення права на пенсію за вислугу років для осіб, які на день набрання чинності Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій” мають вислугу років та стаж, необхідні для призначення такої пенсії».
4.1.2. Однак, я просила ЛИШЕ навести УСІ релевантні ЗАКОНИ, включно «Про пенсійне забезпечення», і не запитувала про правове регулювання права на пенсію ЗА ВИСЛУГУ РОКІВ. Також, я не запитувала про ЗАСТОСОВНІСТЬ чи НЕЗАСТОСОВНІСТЬ приписів законів України та інших нормативно-правових актів.
4.1.3. Тим більше, безапеляційно стверджуючи застосовність приписів ЛИШЕ закону №1058 у випадку їх суперечності іншим релевантним приписам права, ПФУ надав мені неповну однобоку, а тому недостовірну інформацію.
Я маю на увазі не названий і, схоже, не застосовуваний ПФУ конституційний припис прямої заборони ухвалення законів про звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод, який також включає і заборону ЗАСТОСУВАННЯ, тобто ВИКОНАННЯ ухвалених законів про звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Адже, наскільки я розумію, при аналізі суперечностей між законами в першу чергу слід оцінювати відповідність кожного окремого колізуючого припису кожного окремого закону конституційному принципу НЕЗМЕНШУВАНОСТІ змісту та обсягу ІСНУЮЧИХ прав і свобод – про що ПФУ промовчав, а значить, не врахував. Який з колізуючих приписів щонайменше не зменшує змісту та обсягу існуючих прав і свобод, той і застосовується. А до наступного етапу аналізу є потреба переходити лише тоді, коли обидва/три тощо колізуючі приписи відповідають принципу НЕЗМЕНШУВАНОСТІ змісту та обсягу ІСНУЮЧИХ прав і свобод. Лише в цьому випадку для вибору застосовного закону серед не антиконституційних законів доходить черга до спеціального/новішого закону, який і застосовуватиметься як найбільш релевантний.
При застосуванні такого двоскладового тесту ймовірним може бути такий його результат, коли окремі колізуючі приписи закону №1058, які щонайменше не зменшують змісту та обсягу існуючих прав і свобод, застосовуються як спеціальні та/чи новіші; водночас інші колізуючі приписи цього ж закону №1058, які зменшують зміст та обсяг існуючих прав і свобод в порівнянні з приписами інших релевантних законів, зокрема, закону України “Про пенсійне забезпечення”, НЕ застосовуються як антиконституційні; натомість, застосовуються приписи прогресивніших законів, навіть і загальних та/чи старіших.
Схоже, ПФУ не застосовує вказаний обов’язковий двоскладовий тест визначення застосовності нормативних приписів, і в такий спосіб викривлює власну правозастосовну практику в порівнянні з нормативним врегулюванням та виводить свою діяльність за межі правового поля держави з метою обкрадання багатьох чи навіть більшості пенсіонерів України.
4.1.4. Неповне надання інформації є відмовою в наданні інформації з метою приховування запитаної інформації.
4.2. Я запитала (цитата):
«3.2. ПОВТОРНО – Який, передбачений приписами права, існує ПОРЯДОК ПЕРЕВЕДЕННЯ особи з інвалідністю з пенсії по інвалідності на призначену пенсію по інвалідності в розмірі за віком?
3.2.1. ПОВТОРНО – Прошу навести УСІ релевантні ЗАКОНИ, їх авторів, назви, дати ухвалення, реєстраційні номери, номери релевантних статей з їх цитатами, прямі лінки на оприлюднення в інтернеті».
4.2.1. ПФУ ВДРУГЕ [начебто], серед іншого, відповів: «…при призначенні пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком змінюється розрахунок пенсії і це не є переведенням з одного виду пенсії на інший».
4.2.2. А що ж це тоді є? – виникає наступне питання, залишене без пояснень ПФУ. Наприклад, людині, виплачується пенсія по інвалідності за РІШЕННЯМ органу ПФУ про її ПРИЗНАЧЕННЯ. Вона звертається за ПРИЗНАЧЕННЯМ пенсії по інвалідності в розмірі за віком, і за наявності підстав ПФУ ухвалює РІШЕННЯ про її ПРИЗНАЧЕННЯ. А що ж далі? Яка доля першого рішення? Є два рішення про призначення двох пенсій. В який спосіб припинити виконання першого? Чи виконувати обидва? Логічно, щоб припинити виплату старої пенсії, після ПРИЗНАЧЕННЯ нової іншої пенсії потрібно ПЕРЕВЕСТИ людину зі старої пенсії на нову. І в цьому випадку РІШЕННЯ про ПЕРЕВЕДЕННЯ є підставою для припинення виплат першої пенсії. Але ПФУ не вважав за потрібне прояснити питання до кінця, породивши мого чергового листа про те саме.
4.3. Я запитала (цитата):
«3.3. ПОВТОРНО – Чи має ПФУ та його органи ПОВНОВАЖЕННЯ ініціювати ПЕРЕВЕДЕННЯ особи з інвалідністю з пенсії по інвалідності на пенсію по інвалідності в розмірі за віком і в яких випадках? Якими приписами права це передбачено?
3.3.1. ПОВТОРНО – Прошу навести УСІ релевантні ЗАКОНИ, їх авторів, назви, дати ухвалення, реєстраційні номери, номери релевантних статей з їх цитатами, прямі лінки на оприлюднення в інтернеті».
4.3.1. ПФУ ВДРУГЕ [начебто] відповів (цитата): «3.3, 3.3.1 З огляду на положення частини другої статті 33 Закону №1058 обчислення пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком здійснюється за вибором особи, тобто при поданні особою, яка отримує пенсію по інвалідності, заяви про бажання отримувати пенсію по інвалідності в розмірі пенсії за віком до органу Пенсійного фонду України. При цьому її заява буде задоволена при виконанні умов, визначених частиною другою статті 33 Закону № 1058 щодо наявності страхового стажу відповідної тривалості у відповідному віці та за умови, що особа з інвалідністю не працює».
4.3.2. Знов за рибу гроші. В листі від 24.08.2023 №2800-030102-8/47434 на це ж питання ПФУ розповідав, що робить спеціаліст при зверненні особи, а тут іншими словами продублював власну відповідь на попередній запит/звернення про права особи. І знов ні пари з вуст про власні ПОВНОВАЖЕННЯ ініціювати ПЕРЕВЕДЕННЯ особи з інвалідністю з пенсії по інвалідності на пенсію по інвалідності в розмірі за віком і в яких випадках. З огляду на твердження ПФУ про відсутність переведення в запитуваній ситуації, а лише наявність зміни розрахунку пенсії, відповідь мала бути відповідно скорегованою. Але не надана ніяка.
4.3.3. ПОВТОРНЕ ненадання відповіді на один і той самий запит/звернення є відвертим зловживанням правами.
Вимоги
5. Відповідно до ст.ст.8, 10 Європейської Конвенції про захист прав людини, ст.ст.1, 2, 6 Конвенції Ради Європи про доступ до офіційних документів, ст.ст.32, 34.2 Конституції України, законів України «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації», «Про захист персональних даних», «Про звернення громадян», ВТРЕТЄ прошу надати мені інформацію, необхідну для реалізації та захисту моїх прав людини, мої персональні дані; офіційні документи=публічну інформацію, включно правову, включно про себе, ЩО СТАНОВИТЬ СУСПІЛЬНИЙ ІНТЕРЕС (є суспільно-необхідною інформацією), необхідну мені для виявлення порушень прав людини, зловживання владою, ризиків для здоров'я людей, і яку я маю намір оприлюднити для суспільства, а саме:
5.1. ВТРЕТЄ – Якими приписами права, КРІМ закону №1058, передбачені призначення та виплата особі з інвалідністю пенсії по інвалідності в розмірі за віком, та в яких випадках?
5.1.1. ВТРЕТЄ – Прошу навести УСІ релевантні ЗАКОНИ, КРІМ закону №1058, включно «Про пенсійне забезпечення», їх авторів, назви, дати ухвалення, реєстраційні номери, номери релевантних статей з їх цитатами, прямі лінки на оприлюднення в інтернеті.
5.2. ПОВТОРНО – Якими приписами закону України «Про пенсійне забезпечення» передбачене призначення та виплата особі з інвалідністю пенсії по інвалідності в розмірі за віком, та в яких випадках?
5.2.1. ПОВТОРНО – Прошу навести УСІ релевантні приписи закону України «Про пенсійне забезпечення», номери релевантних статей з їх цитатами, прямі лінки на оприлюднення в інтернеті.
5.3. ВТРЕТЄ – Який, передбачений приписами права, існує ПОРЯДОК ПЕРЕВЕДЕННЯ особи з інвалідністю з пенсії по інвалідності на призначену пенсію по інвалідності в розмірі за віком, або ж ПОРЯДОК зміни розрахунку пенсії по інвалідності на пенсію по інвалідності в розмірі за віком, або ж ПОРЯДОК скасування/відміни/припинення пенсії по інвалідності, або ж ПОРЯДОК зміни виплати зі старої пенсії на нову?
5.3.1. ВТРЕТЄ – Прошу навести УСІ релевантні ЗАКОНИ, їх авторів, назви, дати ухвалення, реєстраційні номери, номери релевантних статей з їх цитатами, прямі лінки на оприлюднення в інтернеті.
5.4. ВТРЕТЄ – Чи має ПФУ та його органи ПОВНОВАЖЕННЯ ініціювати ПЕРЕВЕДЕННЯ особи з інвалідністю з пенсії по інвалідності на пенсію по інвалідності в розмірі за віком, і в яких випадках? (Ключове слово – ІНІЦІЮВАТИ). Якими приписами права це передбачено?
5.4.1. ВТРЕТЄ – Прошу навести УСІ релевантні ЗАКОНИ, їх авторів, назви, дати ухвалення, реєстраційні номери, номери релевантних статей з їх цитатами, прямі лінки на оприлюднення в інтернеті.
5.5. Чи має ПФУ та його органи ПОВНОВАЖЕННЯ ініціювати ЗМІНУ РОЗРАХУНКУ пенсії по інвалідності на пенсію по інвалідності в розмірі за віком, і в яких випадках? (Ключове слово – ІНІЦІЮВАТИ). Якими приписами права це передбачено?
5.5.1. Прошу навести УСІ релевантні ЗАКОНИ, їх авторів, назви, дати ухвалення, реєстраційні номери, номери релевантних статей з їх цитатами, прямі лінки на оприлюднення в інтернеті.
5.6. Чи існує, передбачена приписами права, автоматична (без ЗВЕРНЕННЯ особи) ЗМІНА РОЗРАХУНКУ пенсії по інвалідності на пенсію по інвалідності в розмірі за віком і в яких випадках? Якими приписами права це передбачено?
5.6.1. Прошу навести УСІ релевантні ЗАКОНИ, їх авторів, назви, дати ухвалення, реєстраційні номери, номери релевантних статей з їх цитатами, прямі лінки на оприлюднення в інтернеті.
5.7. Якими приписами права встановлений принцип НЕЗМЕНШУВАНОСТІ змісту та обсягу ІСНУЮЧИХ прав і свобод шляхом прямої заборони ухвалення законів про звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод?
5.7.1. Прошу навести УСІ релевантні ЗАКОНИ, їх авторів, назви, дати ухвалення, реєстраційні номери, номери релевантних статей з їх цитатами, прямі лінки на оприлюднення в інтернеті.
5.8. Прошу повідомити загальну кількість випадків практичного застосування ПФУ принципу НЕЗМЕНШУВАНОСТІ змісту та обсягу ІСНУЮЧИХ прав і свобод та навести такі випадки.
5.9. Прошу повідомити загальну кількість випадків практичного застосування ПФУ двоскладового тесту для визначення застосовності/незастосовності колізуючих приписів права та інших нормативів, та навести такі випадки.
5.10. Вхідний реєстраційний номер та дату вхідної реєстрації цього листа.
5.11. Належно засвідчену факсимільну копію (фотокопію оригіналу) цього листа.
6. Для уникнення непорозумінь та різнопрочитань прошу надавати відповіді та запитану інформацію ОКРЕМО на кожний один запит (заяву) цього листа та вказувати, на який саме номер запиту (заяви) в цьому листі надається КОЖНА ОКРЕМА відповідь та інформація.
Відповідно до ст.7 закону України «Про інформацію»: «2. Ніхто не може обмежувати права особи у виборі форм і джерел одержання інформації, за винятком випадків, передбачених законом».
Відповідь та запитану інформацію в оригіналах чи в цифрових (електронних) факсимільних копіях (фотокопіях з оригіналів) – сканованих копіях документів, які відповідають оригіналам документів та придатні для сприйняття їх змісту (мають містити чітке зображення повного складу тексту документа та його реквізитів), належно засвідчених відповідно до приписів пункту 5.26 ДСТУ 4163-2020, затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 01.07.2020 №144, прошу надати мені на електронну адресу, з якої отриманий цей лист. Я не даю згоди на використання будь-яких інших моїх контактних даних для мети комунікації за цим листом.
31.08.23
Підпис: Н.М. Щербата
З повагою,
Щербата Наталя Михайлівна

Пенсійний фонд України

Зареєстровано 01.09.2023 09:37:49, реєстраційний №8900/8

Пенсійний фонд України

3 Attachments

[ Email has no body, please see attachments ]