Балансоутримувач памятки архітектури. Запит повторний.

До цього запиту є юридичний коментар. Перейти до коментаря

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
хто являється власником, на чиєму балансі та хто користується об’єктом , що являється пам’яткою архітектури національного значення Монастирські келії датовані 1610 р, охороний №688/2, розташований за адресою Тернопільська обл., смт.Гусятин, вул.. Суходільська 3. Також прошу надати сканкопії підтверджуючих документів .
Також хочу зазначити , що у разі ненадання або надання неповної інформації, оскаржуватиму бездіяльність розпорядника відповідно до статті 23 ЗУ «Про доступ до публічної інформації» до керівника розпорядника, вищого органу, суду або Омбудсмана.

З повагою,

Сергій

Малюкіна В.О.,

1 Attachment

.

[ Повідомлення сайту: вищенаведений текст неправильний закодований, тож невідомі символи було вилучено.]

Юридичний коментар

Коментує Христина Буртник, медіа-юристка ГО "Центр демократії та верховенства права"

В той час як запитувач просив вказати власника об’єкта нерухомості, розпорядник відповів, що об’єкт є пам’яткою. У даному випадку розпорядник відповів не по суті запиту, що є порушенням Закону «Про доступ до публічної інформації».

У випадку, якщо Міністерство не володіє інформацією про власників, йому слід в порядку статті 22 Закону «Про доступ до публічної інформації» переслати запит до належного органу, який нею володіє. При цьому запитувачу потрібно надати вмотивовану відмову, зазначивши підстави відмови та спосіб оскарження.

У цій відповіді розпорядника є неточність. У ній вказано, що вказаний об’єкт нерухомості «перебуває на обліку як пам’ятка архітектури національного значення», але не занесений до Державного реєстру нерухомих пам’яток України (далі – Реєстр). Хоча надання статусу «пам’ятки» повинно здійснюватись одночасно з включенням до цього Реєстру. А відомості Реєстру про пам’ятку мають включати, серед іншого, і інформацію про власника, уповноваженого ним орган або користувача.

Запитувачу слід звернутись до Міністерства за роз’ясненням цих положень та можливо роз’яснення процедури отримання інформації про об’єкти, що не внесені до Реєстру. Також запитувач може скористатись он-лайн доступом до Державного реєстру прав на нерухоме майно https://online.minjust.gov.ua/login. У цьому реєстрі відображена інформація про всіх власників нерухомого майна. Але, щоб отримати інформаційну довідку слід мати електронний цифровий ключ та сплатити відповідний збір.