Безробіття в період карантину
-
Від: Віктор Котляр
До: Державний центр зайнятості -
Доброго дня!
З метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції, на всій території держави, Кабінетом міністрів України впроваджено різні обмежувальні заходи. Зокрема такі заходи пов’язані з обмеженням діяльності в період карантину деяких суб’єктів господарювання, у зв’язку з чим, з метою подолання негативних наслідків, в законодавство про зайнятість населення внесено відповідні зміни. Зазначені зміни стосуються як надання компенсації роботодавцям які не здійснюють господарську діяльність, а також осіб які не мають можливості виконання роботи та отримання доходів у зв’язку з карантинними заходами. Слід зазначити, що звільнення роботодавцями працівників у такому випадку призвело б до масового скорочення по усій території України, протидія якому входить до функцій служби зайнятості.
Зокрема, відповідно до ст. 47 ЗУ Про зайнятість населення, для таких осіб, які втратили частину заробітної плати, через вищезазначені обмежувальні заходи, передбачено право на отримання допомоги по частковому безробіттю.
Однак, існують випадки коли робочий час скорочено у 100%-му розмірі, тобто працівники взагалі не виконують роботу за договором, і не отримують доходи.
Гарантії забезпечення прав таких осіб, аналогічно як із особами що частково втратили дохід, повинно забезпечуватися у рівноцінному обсязі.
Зокрема, ст. 3 ЗУ Про зайнятість населення не відносить громадян які не виконують роботу за договором та не отримують доходи до зайнятого населення, а ст. 31 ЗУ № 1533-III, не передбачає припинення чи скорочення виплати допомоги по безробіттю у такому випадку.
Враховуючи зазначене, на підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи): щодо можливості громадян які тимчасово (на період дії обмежувальних заходів у зв’язку з поширенням коронавірусного захворюванням) не виконують роботу за договором цивільно-правового характеру і не отримують доходи, однак такий договір є юридично укладеним але фактично призупиненим у своїй дії, бути зареєстрованими у службі зайнятості та отримувати допомогу по безробіттю.
Роз’яснення ДЦЗ з даного питання, що негативно впливатимуть на забезпечення прав зазначених осіб та фактично погребуватимуть подачі на розгляду КМУ, з метою встановлення причин та обставин допущення дій проти захисту суспільних інтересів та відновлення порушених прав громадян.
З повагою,
Віктор Котляр