Чи має право депутат місцевої ради (на обрання) на роботу в кількох постійних комісіях?
Доброго дня!
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати роз'яснення:
Чи має право депутат місцевої ради (на обрання) на роботу в кількох постійних комісіях?
Аналізуючи положення ч. 2 ст. 19 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», ст. ст. 47, 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», депутат має зобов’язання балотуватись
до однієї з постійних комісій (реалізувати виборче право). Це законодавчо визначене право депутата на участь в роботі постійних комісій, яке обов’язкове до використання.
Законодавче формулювання ч. 2 ст. 20 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» та ч. 2 ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» не містить у собі заборон для депутата балотуватись до складу декількох постійних комісій.
Але в цьому випадку слід звернути увагу на наступне – повторне балотування депутата, який вже є членом однієї з постійних комісій до складу іншої постійної комісії не є його законодавчим обов’язком,а лише реалізацією права.
З повагою,
Михайло Шлапай
Доброго дня!
Please pass this on to the person who conducts Freedom of Information reviews.
I am writing to request an internal review of Міністерство юстиції України's handling of my FOI request 'Чи має право депутат місцевої ради (на обрання) на роботу в кількох постійних комісіях?'.
Прошу надати відповідь на запит у встановлений законом строк. В разі ненадання або надання неповної інформації, бездіяльність розпорядника буде оскаржено відповідно до статті 23 ЗУ «Про доступ до публічної інформації» до керівника розпорядника, вищого органу, суду або Омбудсмана.
Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» відповідь на інформаційний запит має бути надано не пізніше 5 робочих днів з дня отримання запиту. У разі, якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, строк розгляду запиту може бути продовжено до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження.
За порушення Закону «Про доступ до публічної інформації» передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу у розмірі від 425 до 850 грн (25-50 НМДГ).
Відповідно до статті 23 Закону «Про доступ до публічної інформації», рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду.
З повагою,
Михайло Шлапай