Дія закону у часі
-
Від: Жук Олег
До: Міністерство юстиції України -
Доброго дня!
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
До березня 2014 року граничний вік перебування в запасі військовозобов‘язаних становив для рядових - 40 років. граничний вік перебування в запасі військовозобов'язаних становив - для рядових-єфрейторів - 40 років, сержантів - 45 років, молодших офіцерів - 50. По досягненні цього віку чоловік знімався з обліку у військкоматі, про що ставився відповідний штамп у військовому квитку, і він набував статус невійськовозобовязанного.
В липні 2014 року до Закону України «Про військовий обов‘язок і військову службу» від 25.03.1992 N2232-ХІІ (далі - Закон України N2232-ХІІ від 25.03.1992) внесли зміни, якими граничний вік перебування в запасі підвищили до 60 років.
Стаття 58 Конституції України: "Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи", крім випадку коли у ньому є пряме посилання.
Чи означає, в нашому випадку, що дія закону прийнятого у 2014 році, поширилась на правові обставини, які відбулися у проміжку часу до його приняття?
Чи пошируються правові наслідки прийнятого закону на права осіб- громадян, які були визначені у часі попереднім законом, як наприклад чи повинен пенсіонер, знову заробляти стаж при підвищенні пенсійного віку?
З повагою,
Жук Олег