Доступ до результатів поіменних голосувань Луцької міської ради

До цього запиту є юридичний коментар. Перейти до коментаря

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Юрій Лісовський, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.
Юрій Лісовський

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Результати всіх голосувань на сесіях міської ради 7 скликання в форматі відкритих даних json

З повагою,

Юрій Лісовський,
Громадянська мережа ОПОРА

Загальний відділ (публічні запити), Луцька міська рада

1 Attachment

Юридичний коментар

Коментує Олександр Бурмагін, ГО Платформа прав людини

Які відомості у форматі відкритих даних зобов’язаний оприлюднювати (відповідно і мати) орган влади або місцевого самоврядування достатньо чітко визначено чинним законодавством. Зазначені правовідносини регулюються статтею 10-1 Закону України «Про доступ до публічної інформації», Положенням «про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних» (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 р. №835), іншими профільними законами і підзаконними актами, в яких прописано обов’язок для органів влади певні категорії інформації оприлюднювати у форматі відкритих даних. Відповідно до положень зазначених нормативно-правових актів, а також Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» не передбачено для органу місцевого самоврядування обов’язку опубліковувати «результати голосування» у форматі відкритих даних. Отже, даний конкретний ОМС цілком може і не мати запитуваної інформації саме у такій формі. Якби, законодавство передбачало такий обов’язок, і розпорядник відмовив в наданні можна було б ставити питання про притягнення його до відповідальності згідно ст.212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Також, слід зазначити, що відповідно до ч.17 ст.46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» протоколи сесії ради є відкритими та оприлюднюються і надаються на запит відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації". І, «результати голосування» можна отримати саме шляхом витребування копій зазначених протоколів або через забезпечення запитувачу можливості сфотографувати/відсканувати всі протоколи.