Дозвіл на влаштування підлоги із плитки в школі 9

До цього запиту є юридичний коментар. Перейти до коментаря

Ольга Онопріюк

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

- надати копію дозволу( розпорядження) на влаштовану підлогу із плитки в коридорах школи 9. ( а не витяг із ДСПТУ); -підлога із сірої плитки влаштована на вхідному коридорі школи в термін до 2014 року,
-підлога на другому поверсі виконана із світло-коричневоі плитки з узором після 2014 р.
-надіслана відповідь, яка є посиланням на ДСПТУ Б.В.2.7-117-2002 є некоректною.Сфера застосування такої плитки не передбачає влаштування підлог із такої плитки в коридорах шкіл. Крім того підлога другого поверху в школі виконана не із плитки "Піастрелла",

З повагою,

Ольга Онопріюк

Відділ,

1 Attachment

--
Відділ роботи
із зверненнями громадян
Оболонської районної в місті
Києві державної адміністрації

Ольга Онопріюк

Доброго дня! Згідно Санітарних норм на які є посилання у відповіді:
Підлога приміщень загальноосвітніх навчальних закладів повинна бути з деревини або лінолеуму на теплій основі, не мати щілин, підлога туалетних та умивальних кімнат повинна вистилатися керамічною або мозаїчною шліфованою плиткою. Забороняється використовувати цементні, мармурові або інші подібні матеріали для настилу підлоги усіх приміщень.

З повагою,

Ольга Онопріюк

Юридичний коментар

Коментує Христина Буртник, Центр демократії та верховенства права

У своїй відповіді розпорядник інформації вказав, що не може надати Вам документи, оскільки сплив строк їх зберігання. Це може означати, що вони фактично не володіють документом на даний момент. Відповідно до Закону «Про доступ до публічної інформації» Ви можете запитувати те, чим розпорядник володіє – інформацію, що є створеною і зафіксованою на будь-яких матеріальних носіях. Отже, якщо у розпорядника немає такого документу, то він і не зобов’язаний нічого надавати.

Тому, може порекомендувати подати ще один запит. Попросити документ, який визначає термін зберігання документів у розпорядника.

У цьому документі Ви маєте подивитись дві речі: 1) чи дійсно термін становить три роки; 2) що роблять з документами далі: знищують чи передають в архів. Якщо передають у архів, то ще є шанс їх отримати. Якщо знищують – то отримати інформацію буде неможливо.

Також хочу звернути Вашу увагу, що такого документу як «Дозвіл (розпорядження на влаштування підлоги» може і не бути. Щоб розібратись з вини якого суб’єкта було поставлено плитку замість передбачених санітарними нормами матеріалів, можливо потрібно буде глянути на інші документи. Зокрема на позитивний висновок КП «Київдержекспертизи».