Голова Полтавської ОДА — 2

До цього запиту є юридичний коментар. Перейти до коментаря

Віктор Ткаченко

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

— список кандидатів на посаду голови Полтавської обласної державної адміністрації;

— біографічні довідки кандидатів на посаду Полтавської обласної державної адміністрації;

— копію подання на ім’я Президента щодо призначення голови Полтавської обласної державної адміністрації (за наявності).

З повагою,

Віктор Ткаченко

Департамент доступу до публічної інформації, Офіс Президента України

1 Attachment

Юридичний коментар

Коментує Христина Буртник, медіа-юристка ГО "Центр демократії та верховенства права"

Згідно з Законом «Про місцеві державні адміністрації» голови місцевих державних адміністрацій призначаються на посаду Президентом України за поданням Кабінету Міністрів України. Відповідно, якщо на момент отримання цього запиту до Офісу Президента не надходило подання КМУ про кандидата на посаду голови Полтавської ОДА, то цей орган не володіє такою інформацією і може відмовити запитувачу.

І відмова повинна відповідати вимогам статті 22 Закону «Про доступ до публічної інформації» та бути більш чіткою. Таке формулювання, як «інформація відсутня» не є однозначним. Інформація відсутня лише у Директораті з питань регіональної політики та децентралізації чи у всьому Офісі Президента? У ОП відсутній документ у формі «списку кандидатів» чи є цього органу інформація, наприклад, лише про одного кандидата?

Окрім того, варто звернути увагу, що відмова не відповідає також формальним вимогам: відсутня мотивована підстава відмови, а також запитувачу не роз’яснено порядок оскарження такої відмови (тобто до якого органу йому потрібно звернутись).

Запитувачу, в свою чергу, можемо порадити звернутись із аналогічним запитом до Кабінету Міністрів України. Можливо саме цей орган на даний момент володіє такою інформацією.