Група підтримки єВідновлення
Міністерство розвитку громад,
територій та
інфраструктури України
ЗАПИТ НА ІНФОРМАЦІЮ
Благодійна організація «Благодійний фонд «Право на захист» (далі - БФ «Право на захист») користується нагодою, щоб висловити щирі запевнення у глибокій повазі.
БФ «Право на захист» – українська неурядова організація, діяльність якої спрямована на забезпечення захисту і дотримання прав, серед іншого, внутрішньо переміщених осіб та осіб, що постраждали внаслідок війни.
Одним із основних напрямів діяльності БФ «Право на захист» є захист прав осіб, постраждалих внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, на компенсацію за знищене або пошкоджене майно.
Порядком надання компенсації для відновлення окремих категорій об’єктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації, з використанням електронної публічної послуги “єВідновлення” (далі - Порядок), затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2023 р. № 381, передбачено створення Групи підтримки єВідновлення - консультативно-дорадчого органу, що створюється та функціонує при Мінінфраструктури.
У відповідь на попередньо направлений БФ «Право на захист» запит на публічну інформацію з цього питання, Мінінфраструктури було повідомлено, що станом на 17.08.2023 р. положення про Групу підтримки єВідновлення було розроблено та проходило погодження з відповідними структурними підрозділами Мінінфраструктури. Як було вказано у відповідному листі Мінінфраструктури № 13587/30/10-23 від 17.08.2023 р., затвердження такого положення Мінінфраструктури планувалося здійснити найближчим часом. Також у згаданому листі було зазначено, що Мінінфраструктури та UNDP (ПРООН України) проводився конкурс з відбору кандидатів до складу Групи підтримки єВідновлення та було відібрано керівника і одного члена групи (експерта з правової допомоги), які залучаються до надання консультативної підтримки заявникам, уповноваженим органам, комісіям та до підготовки і проведення навчань ОМС.
У той же час, інформація про те, що Групу підтримки єВідновлення було остаточно сформовано і вона розпочала здійснення функцій, передбачених Порядком, у публічній площині відсутня.
З огляду на це, на підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», прошу надати актуальну інформацію щодо таких питань:
1. Чи станом на поточну дату затверджено положення про Групу підтримки єВідновлення? Якщо положення про Групу підтримки єВідновлення затверджено не було, коли планується затвердження такого положення?
2. Чи було остаточно затверджено склад та чи розпочато роботу Групою підтримки єВідновлення? Якщо Група підтримки єВідновлення станом на поточну дату ще не розпочала свою роботу, коли планується початок роботи Групи підтримки єВідновлення?
3. В який спосіб громадяни, комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, або органи, що утворили такі комісії, можуть звернутись до Групи підтримки єВідновлення або до вже відібраних членів Групи підтримки єВідновлення?
З повагою,
Юрій Черній,
юрист з питань адвокації БФ "Право на захист"
806/28/10-24 : 15.01.2024
:
( ) ³
ϳ: ..
[ Повідомлення сайту: вищенаведений текст неправильний закодований, тож невідомі символи було вилучено.]