Інформація про вільні вакансії
Доброго дня!
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
Пункт 4 ч. 3 ст. 50 Закону про зайнятість містить вимогу про обов’язкове подання інформації про попит на робочу силу (вакансії). Цю інформацію роботодавці подають не в довільній формі. Спеціально для цього Мінсоцполітики розробило і затвердило своїм наказом від 31.05.2013 р. № 316 форму № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)».
Обов’язок подавати інформацію про попит на робочу силу (вакансії) лежить на роботодавцеві. До роботодавців належать юридичні особи (підприємства, установи, організації), а також підприємці, які використовують найману працю.
«вакансія — це вільна посада (робоче місце), на яку може бути працевлаштована особа».
Інакше кажучи, наявність вільної посади (робочого місця) — це незаповнена вакансія у штатному розписі.
Якщо після звільнення не потрібний новий співробітник на цю посаду, то потрібно внести відповідні зміни до штатного розпису та вивести вакансію.
Мінсоцполітики в листі від 21.08.2013 р. № 9370/0/14-13/026 зазначає, Якщо роботодавець самостійно шукатиме працівника (без допомоги центру зайнятості), він усе одно має надати інформацію про вакансії.
Роботодавець, де я працюю, а саме на ДСП ЧАЕС, при моєму неодноразовому прояві бажання змінити посаду або перейти на клітину тієї ж посади на якій перебуваю, але вищої кваліфікації в межах підприємства не надає на мої запити інформацію про вільні вакансії, що створює перепони для кар’єрного зростання та вільного вибору роду діяльності. Що в тому числі суперечить Конституції України.
Підприємство є державним
У зв’язку з чим, прошу дати відповідь: чи зобов’язаний роботодавець надавати на підставі ЗУ «Про зайнятість населення», Конституції України, ЗУ « Про доступ до публічної інформації » та інших підзаконних актів інформацію на мій запит про вільні посади (вакансії) які є у штатному розписі на підприємстві.
Право на звернення є іншим (за юридичною природою) конституційним правом особи, що гарантується ст. 40 Конституції України.
У свою чергу подання інформаційного запиту є основним способом реалізації права на доступ до інформації, що передбачено іншими нормами Конституції, а саме: ч. 3 ст. 32 (право знайомитися з інформацією про себе), ст. 34 (право збирати інформацію) та ч. 2 ст. 50 (право доступу до інформації про стан довкілля, про якість харчових продуктів і предметів побуту).
Відповідно п.2 ст. 6 ЗУ «Про зайнятість населення» Реалізація права на вибір місця, виду діяльності та роду занять здійснюється шляхом самостійного забезпечення особою своєї зайнятості чи звернення з метою працевлаштування до роботодавця або за сприяння центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, чи суб'єкта господарювання, який надає послуги з посередництва у працевлаштуванні.
Відповідно п.1 ст. 7 ЗУ «Про зайнятість населення» Кожен має право на професійну орієнтацію, яке забезпечується шляхом надання комплексу профорієнтаційних послуг з вибору або зміни професії, виду діяльності та інших профорієнтаційних послуг.
Враховуючи викладене, якщо заявник працює на підприємстві яка входить у сферу підлеглості Міністерства екології України. Прошу надати відповідь, чи зобов’язаний роботодавець за письмовим зверненням фізичної особи надати усі наявні вільні вакансії на підприємстві з метою реалізації права заявника на вільний вибір професії.
З повагою,
Максим Нестеренко
Не вдалося доставити листа розпоряднику. Можливо, ця адреса вже недійсна, в розпорядника переповнена пошта або вони відмовляються отримувати листи з Доступа. Ви можете спробувати написати їм з власної пошти