Інформаційний запит щодо законності дій директора школи 44 м.Києва
Доброго дня!
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію
Ми, батьки першокласників нової укранської школи, звертаємось до вас в інтересах учнів першого класу спеціалізованої школи #44 Голосївського р-ну.
На даний момент кількість учнів в нашому класі становить 35 осіб. Директор школи Бриковець Н. запевняла ще у травні 2018 р., що кількість учнів першого класу не перевищиватиме 30 осіб, а вже на липень 2018 було подано 32 заяви до вищезазначеного навчального закладу, а на початок навчального року кількість учнів нашого класу вже становила 35 осіб, про що нас не було повідомлено.
З приводу розподілу дітей на два класи, директор Н. Бриковець ще у травні 2018 р. повідомляла, що якщо кількість дітей перевищить 30 осіб, в такому разі буде сформовано ще один клас, адже, за її словами, школа має необхідне оснащення для його організації і вільні кабінети в початковій школі.
Наразі, на початку навчального року директор повідомила, що додатковий клас не буде сформований, адже немає вчителя початкової школи. Проте, мова про його пошуки не йде! Директор школи не співпрацює з приводу даного питання і навіть говорити про розподіл класу.
Ми, як батьки, не розуміємо, які знання може отримати дитина і про яку якість освіти в рамках Нової Української школи можна казати, якщо при наявності такої кількості дітей, за 35 хв. уроку, вчитель зможе приділити дитині хвилину свого часу в найкращому випадку.
Нас, батьків, турбує, як наші діти можуть отримати знання на уроці тривалістю 35 хвилин сидячи на 7-мій парті!? Нас дуже турбує стан здоров’я наших дітей за таких умов навчання. Але нас не хочуть чути!
Окрім цього, наявність власного «вільного простору», так само як і наявність кисню, також мають вплив на мозок дитини і на сприйняття нею інформації. Особливо, якщо врахувати, що клас не можна добре провітрити, через ситуацію з масштабним будівництвом прямо під вікнами школи.
Закон “Про загальну середню освіту”(стаття 14) чітко вказує, що наповнюваність класів закладів загальної середньої освіти не може перевищувати 30 учнів.
Основним документом, який на сьогоднішній день регулює порядок утримання загальноосвітніх навчальних закладів є «Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу ДСанПіН 5.5.2.008-01»
Пункт 9.12. ДСанПиН, присвячений наповнюваності класів «Наповнюваність класів не повинна перевищувати 30 учнів (з урахуванням площі на одного учня не менше 2,0 кв. м)». Інший документ, ДБН В.2.2-3-97 «Будинки та споруди навчальних закладів» говорить про те, що, у класних приміщеннях шкіл площа на одного учня має бути не менше 2,4 кв.м..
Приміщення нашого класу, яке відведене для навчання першокласників має площу 48 кв.м. Таким чином, якщо кількість дітей у класі більша ніж 30, чи площа приміщення на одну дитину менша за 2 кв.м – це є порушенням санітарних норм.
Таким чином, постає питання щодо законності дій директора та представників управління освіти Голосіївського р-ну м. Києва, що не забезпечують, в першу чергу, інтереси дітей, та порушують норми чинного законодавства України та нехтують норми ДСанПіН 5.5.2.008-01.
Якщо по відношенню до дітей є факти порушення норм Закону України, чи ДСанПіН 5.5.2.008-01, батьки мають право звернутися до директора школи, в управління освітою Голосіївського р-ну, чи Державну санітарно-епідеміологічну службу України з вимогою реалізації закону, затверджених норм та правил. У разі відмови виконання законних вимог батьків, вони мають право звернутися до суду з вимогою зобов’язати управління освіти виконати вимоги законодавства.
Враховуючи усе вищезазначене і на підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію:
Чи має право директор школи та представники управління освіти Голосіївського р-ну м. Києва, чинити дії, які суперечать чинному Закону України, нормам ДСанПіН, такі, що не підпорядковані інтересам дітей?
Прошу надати письмову відповідь на зазначений запит у передбачений чинним закононодавством термін.
З повагою,
Hanna