Корупція
Бердянському міському голові
Чепурному В.П.
Копія: Секретарю Бердянської міської ради
Холоду О.О.
Грозного Віталія Івановича
69035, ЗАПОРІЗЬКА ОБЛ.,
ЗАПОРІЖЖЯ, ВОЗНЕСЕНІВСЬКИЙ,
ПРОСПЕКТ МАЯКОВСЬКОГО, 11
Звернення громадянина
Відповідно до п. 9 Положення про уповноважену особу з питань запобігання та виявлення корупції у виконавчому комітеті Бердянської міської ради, затвердженого рішенням виконкому від 13 вересня 2016 р. № 310 уповноважена особа може залучатися до проведення експертизи проектів нормативно-правових актів, організаційно-розпорядчих документів, що видаються виконавчим комітетом Бердянської міської ради, з метою виявлення причин, що призводять чи можуть призвести до вчинення корупційних правопорушень.
21.02.2018 року мною було підготовлено інформаційний запит, у якому я просив надати наступну інформацію:
1) чи залучається помічник міського голови Вєнцев І.А. до проведення вищезнаначеної експертизи?
2) Якщо ні, чому?
У відповідь на вказаний запит, листом від 27.02.2018 № 0266/01-0261/Пі було повідомлено, що у виконавчому комітеті Бердянської міської ради експертиза проектів нормативно-правових актів не проводилася.
У Стратегії комунікацій у сфері запобігання та протидії корупції, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23.08.2017 № 576-р зазначається, що результати досліджень громадської думки в Україні свідчать про те, що основна маса громадян визнає панування корупції у державі, зустрічається з її проявами регулярно та вважає державних посадових осіб надто корумпованими для того, щоб можна було виправити цю ситуацію. Як наслідок, існує практика самоусунення від розв’язання проблеми на усіх рівнях. Скептичне ставлення є однією з ключових проблем і перешкодою для віри у майбутнє без корупції та для змін у моделях поведінки громадян.
Результати періодичних опитувань, організованих дослідницькою компанією TNS разом з Національною радою реформ, також свідчать про наявність негативної тенденції - збільшення частки осіб, які вважають, що державні органи не вживають жодних заходів для подолання корупції в Україні (від 50 до 60 відсотків). Така ситуація склалася у зв’язку з низьким рівнем поінформованості в суспільстві про заходи, вжиті державою з метою подолання корупції.
У Роз’ясненнях Міністерства юстиції України від 21.05.2012 року зазначається, що сьогодні в нашій державі дуже гостро відчувається проблема корупції і вирішити її можливо лише реалізувавши комплекс антикорупційних заходів, які необхідно послідовно здійснювати в кожній із сфер суспільних відносин. Такий комплекс заходів повинен бути спрямований не лише на викорінення корупції як явища, а й запобігати умовам, що можуть сприяти її виникненню.
Серед основних факторів, що можуть сприяти виникненню корупції в державі, насамперед, є нормативно-правові акти, що видаються державними органами.
Враховуючи викладене, з метою виявлення в проектах рішень сесії Бердянської міської ради та рішень виконкому, а також розпоряджень міського голови факторів, що сприяють або можуть сприяти вчиненню корупційних правопорушень, розроблення рекомендацій стосовно їх усунення прошу доручити уповноваженій особі з питань запобігання та виявлення корупції у виконавчому комітеті Бердянської міської ради:
1. здійснювати аналіз вищевказаних проектів розпорядчих актів на предмет наявності в них факторів, що сприяють або можуть сприяти вчиненню корупційних правопорушень;
2. в разі відсутності факторів, що сприяють або можуть сприяти вчиненню корупційних правопорушень в проектах розпорядчих актів, здійснювати візування вказаних проектів.
Вказане звернення прошу розглянути у відповідності до положень Закону України «Про звернення громадян» та надати відповідь про вжиті заходи у визначений законом строк на електрону адресу.
Грозний В.І. 28.02.2018 року