Лист звернення щодо проблемних питань в сфері охорони здоров'я (в частині боротьби з цукровим діабетом, насамперед, що стосується дітей, молоді).
-
Від: Назар Кучер
До: Офіс Президента України -
Доброго дня!
Шановний Петре Олексійовичу!
Статтею 6 Закону України “Основи законодавства України про охорону здоров'я” передбачено, що Кабінет Міністрів України організує розробку та здійснення державних цільових програм, створює економічні, правові та організаційні механізми, що стимулюють ефективну діяльність в сфері охорони здоров'я,
Одним із основних принципів охорони здоров'я в Україні визначено орієнтацію на сучасні стандарти здоров'я та медичної допомоги, поєднання вітчизняних традицій і досягнень із світовим досвідом в сфері охорони здоров'я.
Не секрет, що на сьогодні значно зріс рівень захворюваності на цукровий діабет І-го типу серед дітей, в тому числі і в ранньому віці (від народження до 6-ти років).
Парадоксально, але державної цільової програми щодо профілактики, боротьби з таким страшним захворюванням в Україні не має (фінансування припинено).
Як повідомило Міністерство охорони здоров'я, затвердження, фінансування державних цільових програм припинено згідно постанови Кабінету Міністрів України № 710 від 11.10.2016 (лист № 3.22-17/1481/3ІІІ-16/29000 від 09.11.2016), що негативно впливає на стан боротьби та профілактики даного захворювання, особливо серед дітей.
Користуючись традиційними і масово поширеними глюкометрами, діти із таким страшним діагнозом, повинні не менше 5-ти разів на добу проколювати пальці, що і для дорослої людини створює чималий дискомфорт (провірено на собі).
А найголовніше, такі глюкометри не дають загальної картини щодо рівня глюкози в крові протягом дня, а тим більше ночі, не дозволяють вчасно зупинити (попередити) гіпоглікемію та гіперглікемію, що може призвести до важких ускладнень.
В розвинених європейських державах (Німеччина, Франція, Велика Британія, наш сусід Польща тощо), до яких прагне і Україна, серед дорослого населення і дітей, широкого використання набули неінвазивні глюкометри (не вимагають забору капілярної крові з пальця). Переваги даних виробів широко відомі, а саме: безперервний контроль рівня глюкози в крові тощо, що в рази знижує відсоток виникнення ускладнень діабету.
Наголошую, звертаюсь до Вас не з метою реклами даного виробу, а з метою надання можливості, в першу чергу, сім'ям, діти яких хворі на діабет, придбати такий виріб за доступною ціною.
Один із таких виробів, - неінвазивний глюкометр Frestyle Libre (далі — Виріб). В європейських державах для купівлі даного виробу створені офіційні сайти, і людині потрібно зареєструватись і оплатити його. Доставка кур'єром (посилання: http://www.freestylelibre.pl/).
Проблема в тому, щоб отримати виріб через офіційний сайт з-за кордону, треба перебувати в цій державі, де створені офіційні сайти, а ще зареєструватись і оплатити.
В Україні ж на сьогодні його можна закупити лише в приватних осіб за дуже завищеними цінами, що не для всіх сімей є посильним, крім того в такий важкий час.
З огляду на викладене, просимо Вашого сприяння у вирішенні питань щодо:
розробки та належного фінансування державної цільової програми в сфері боротьби з цукровим діабетом, особливо серед дітей до 18-ти років та недопущення фактів припинення дії, неналежного фінансування таких програм,
офіційного використання (застосування) в Україні даного Виробу або виробів подібного типу (неінвазивних глюкометрів).
З повагою,
Назар Кучер