Містобудівна діяльність
-
Від: Валерій Тютюнник
До: Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства -
Доброго дня!
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
Прошу надати роз’яснення з питання необхідності оформлення права користування (власності) земельною ділянкою при реконструкції житлових та нежитлових приміщень на першому поверсі багатоквартирних багатоповерхових будинків з влаштуванням окремого входу та правомірності і законності вимог органу архітектурно-будівельного контролю з цього приводу.
Для розробки вказаних проектів передбачається отримання від уповноваженого органу місцевого самоврядування з архітектури так званих «Містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки».
Відповідно до вимог ч.3 ст.29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» містобудівні умови та обмеження надаються за заявою замовника, до якої додається копія документу про право власності чи користування земельною ділянкою, або копія договору суперфіцію та витяг з Державного земельного кадастру.
Відповідно до ст.34 Закону реконструкцію об’єктів будівництва без зміни зовнішніх геометричних розмірів їхніх фундаментів у плані, можливо здійснювати за відсутності документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою.
При узгодженні проектної документації з дотриманням наведених норм Закону виникають певні протиріччя, які унеможливлюють оформлення дозвільної документації на реконструкцію приміщень з обладнанням додаткового окремого входу.
По-перше. Право власності на окрему квартиру (нежитлове приміщення) у багатоквартирному житловому будинку не надає права на оформлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку. Так як земельна ділянка на якій розташовано багатоквартирний житловий будинок відведена для його обслуговування, то ніяка частина цієї земельної ділянки не може бути виділена під окрему квартиру (нежитлове приміщення).
По-друге. Обладнання окремого входу передбачає ганок. Такий малогабаритний ганок може бути облаштований без сходинок, або з декількома сходинками. За ствердженням місцевої (м.Дніпро) Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю «ганок змінює зовнішні геометричні розміри фундаменту об’єкта будівництва (будинку) у плані», тому «для введення об’єкта реконструкції в експлуатацію забудовник зобов’язаний оформити право користування (власності або оренди) земельною ділянкою».
З повагою, Тютюнник Валерій Олександрович. Тел. 096-1732534