Наруга, тиск на військового капелана-патріота. Як відреагували в Нацполіції?

Павло Теличко

Голові Національної поліції України
Ігорові Клименку

=щодо втручання релігійної організації у виборчій процес; дискримінація громадянина за релігійною ознакою; ознаки порушення, передбачені ст.157, 161, 172 ККУ та 212-24 КУпАП, та КЗпП.

На уточнюючий запит від 05.03.2021
https://dostup.pravda.com.ua/request/rie...
- у ЦВК підтвердили, що в діях вказаних осіб УГКЦ, направлених супроти військового капелана Миколи Мединського - проглядаються ознаки кримінальних правопорушень. Та повідомили про перенаправлення документів до Національної поліції для здійснення належного реагування.

Станом на сьогодні - інформації з НП не надано.

Натомість - суб'єкти, що зазіхали на виборче право капелана - позбавили його ще й права на працю: заборонили здійснювати релігійні обряди - що є основною роботою М.Мединського. Публічно оголосили, що таке рішення прийняте в якості покарання за те, що гр.Мединський скористався законним правом громадянина (взяв участь у виборах) і відмовився виконувати незаконну дискримінаційну вимогу своїх роботодавців. (На час виборчого процесу - капелан перебував у відпустці.)
Таким чином - у діях вказаних суб'єктів - на мою думку - проглядаються ознаки порушень, передбачених ст.157, 161, 172 ККУ, 212-24 КУпАП та КЗпП; дискримінація за релігійною ознакою; а також - паплюження честі, гідності та ділової репутації М.Мединського.

Це вже не перший випадок, коли УГКЦ вдається до дій, що виглядають як неправомірні.
Загальновідомо -зокрема- про наступне:

=священик Ігор Пелехатий (директор видавництва "Нова Зоря", редактор одноіменної газети) був неправомірно звільнений з посад у видавництві. Позбавили праці о.Ігора - в якості кари за те, що у вільний від роботи час він долучився до видання книги "Два царства" Блаженного єпископа Григорія Хомишина. (Автор книги подає історичні факти про митрополита А.Шептицького та документи, які сучасне керівництво УГКЦ намагається приховати від вірян, суспільства).

=Водночас - ті ж суб'єкти господарювання покривають:
а)неправомірне втручання в освітній процес (проведення психологічних дослідів над неповнолітніми?):
сторонні особи (члени незареєстрованої псевдо-релігійної організації [п.б], апелюючи причетністю до УГКЦ, проводили свої релігійно-психологічні заходи з неповнолітніми. Мета - "цілковито поміняти дітям свідомість" - як повідомив фронт-мен "ділків" у своєму інтерв'ю. Дійства відбувались як обов'язкові уроки у державних ЗОШ (під час навчання, без відома батьків). Інформаційні запити з цього приводу були скеровані в ІФ ОДА. Керівник міського управління освіти І.Смаль був звільнений з посади. Аналогічні заходи мали місце також і на львівщині - але без жодних кадрових рішень.
б)ухиляння від сплати податків, незаконне ведення господарської діяльності впродовж не одного десятиліття(!):
будучи незареєстрованою (юридично не існуючи), псевдо-релігійна організація проводила фінансово-господарську діяльність, утримувала платних працівників, організовувала заходи, на яких збирали десятки дисяч гривен і готівкою передавали їх - третім особам (зокрема - їхньому "ґуру" - громадянину Польщі). Інформаційні запити з цього приводу були скеровані мною в ДФС та Держпраці Ів.-Франківська.
Юридичну відповідальність дотепер не поніс ніхто.
=(щодо вказаних епізодів - готую окремі запити та публікації).

Таким чином - у діях/бездіяльності вказаної релігійної організації (офіційної УГКЦ) -на мою думку- проглядаються ознаки системного порушення чинного ЗУ та покривання порушень.

Оскільки суспільство має запит на інформацію з офіційних джерел - для підготовки наступних публікацій потребую докладної інформації щодо дій по вищевказаному запиту в ЦВК.

Прошу надати наступну інформацію та документи:
1. Чи отримували в НП вищевказані документи з ЦВК щодо порушень Виборчого ЗУ? (прошу надати завірені копії одержаного)
2. Ким (ПІБ, посада, звання), коли (дата) буде надано повний об'єм запитуваної інформації? З яких причин відбулась така тривала затримка?
3. Яких заходів було вжито в рамках повноважень НП (зокрема - згідно вимог ст.214 КПК)?
4. На якій стадії перебувають провадження?
5. Якщо інформації з ЦВК не надходило, або працівники НП не здійснили належного реагування - яку відповідальність і хто персонально поніс/понесе згідно вимог ст.366-367 ККУ?

Усю запитувану інформацю та підтверджуючі документи прошу надати в 5-денний, передбачений ЗУ термін на вказану е-адресу.

З повагою,
Павло Теличко, журналіст.

PS Додаткова інформація (документи, посилання на офіційні джерела тощо) - у публікаціях, що розмістили Агенція новин "Фіртка" та інформаційний ресурс "Хто крайній, га?!"
«Агітувати за Медведчука кума – будь-ласка! Служити Батьківщині в гроні патріотів – не дамо!»
https://firtka.if.ua/blog/view/agituvaty...
«Військовий капелан і москворуки:
хто і для чого позбавляє патріота - прав?»
https://www.htokrajnij.ga/2020/11/vijsko...
«Секти обробили 10 тисяч неповнолітніх. Освітяни не помітили»
https://firtka.if.ua/view/sekti-obrobili...

Сервіс автоматизованої обробки та контролю вхідної кореспонденції, Національна поліція України

-- відповідь пишіть над цим рядком --

Доброго дня, Павло Теличко!

Створен запит #410176 до Сервіс вхідної електронної кореспонденції НПУ .

Ви можете [1]подивитися прогрес цієї заявки онлайн .

--------------------------------------------------------------------------

Цей лист згенеровано автоматично системою.
Не відповідайте на нього.

References

Visible links
1. https://ticket.np.gov.ua/view.php?auth=o...

Сервіс автоматизованої обробки та контролю вхідної кореспонденції, Національна поліція України

-- відповідь пишіть над цим рядком --

Доброго дня, Павло Теличко

На ваше звернення #410176 надана відповідь:

Шановний Павло Теличко!

Ваш лист передано на реєстрацію до Відділу обробки кореспонденції та
нормативних документів ДДЗ НПУ.
Стосовно подальшого статусу розгляду листа, звертайтеся за телефоном:
+380 (44) 256-1399

[1]Перейти для ознайомлення з відповіддю.

--------------------------------------------------------------------------

Цей лист згенеровано автоматично системою.
Не відповідайте на нього.

References

Visible links
1. https://ticket.np.gov.ua/view.php?auth=o...

Сектор комунікацій ГУНП,

1 Attachment

Павло Теличко

Начальнику ГУНП Івано-Франківської області
Романові Рибіцькому

ЗУ "Про доступ до публічної інформації"
ЗУ "Про запобігання корупції".

=щодо ознак покривання кримінальних та корупційних правопорушень; та ст.366 ККУ

На запит про тиск на військового капелана Миколу Мединського (ознаки порушення, передбачені ст.157, 161, 172 ККУ та 212-24 КУпАП, та КЗпП) від 09.07.21 https://dostup.pravda.com.ua/request/nar... - 3.08.21 надійшла відповідь з ГУНП, оформлена "заднім числом" (29.07) https://dostup.pravda.com.ua/request/nar... . В документі зазначається, що офіційний запит https://dostup.pravda.com.ua/request/rie... - начебто НЕ надходив у НацПоліцію. Оскільки ЦВК офіційно вказала, що НАДІСЛАЛА відповідні документи https://dostup.pravda.com.ua/request/rie..., а згодом - підтвердила вищевказану дію https://dostup.pravda.com.ua/request/rie... .
Отже, виникають підстави вважати, що один з відповідачів (ГУНП або ЦВК) - подає завідома-неправдиву інформацію в офіційних документах (ст.366 ККУ), перешкоджає роботі журналіста (ст.171 ККУ), діючи в інтересах правопорушників. Вірогідно, автори одного чи іншого документу - отримали неправомірну винагороду за свої дії/бездіяльність (адже як НП, так ЦВК - повинні бути обізнані з вимогами ЗУ).

У зв’язку з виявленим - прошу розглянути дане повідомлення згідно вимог ЗУ №1700, ст.214 КПК, "Інструкція з організації реагування на заяви і повідомлення про кримінальні, адміністративні правопорушення або події" №443/34726 та ЗУ "Про доступ до публічної інформації":
1. Зареєструвати у відповідності до вищеперелічених нормативних актів.
2. Надати завірені згідно вимог ЗУ фотокопії документів на підтвердження реєстрації.
3. Надати інформацію та документи - згідно вимог вищевказаних та даного запитів - у 5-денний, передбачений ЗУ термін.
4. Надати інформацію про хід та результати кримінальних, антикорупційних, дисциплінарних/службових розслідувань - окремо, у передбачениц ЗУ термін. Нагадую: як заявник - я маю право на отримання ПОВНОГО об’єму інформації.

Нагадую: дії правоохоронців у таких випадках - чітко регламентовані. "Інструкція" №443/34726 ЗОБОВ'ЯЗУЄ реєструвати, вносити в ЄРДР та розглядати по суті УСІ повідомлення про кримінальні/корупційні правопорушення. До цього також зобов’язує ЗУ№1700 і ст.214 КПК. Чи виконані відповідні норми - сподіваюсь довідатися з наданої інформації та документів. Наполегливо прошу: уникайте "творів на вільну тему" - відповідь має бути чіткою, поданою згідно вимог запитів, вказууючи пп. Це важливо для уникнення різночитань - у публікаціях прагну чітко подати офіційну позицію правоохоронних органів.

З повагою,
Павло Теличко, журналіст.
11.08.21.