Навчання

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Оксана, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Стаття 53 Конституції України.
Кожен має право на освіту.
Повна загальна середня освіта є обов'язковою.

Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах; розвиток дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої і післядипломної освіти, різних форм навчання; надання державних стипендій та пільг учням і студентам.

З А К О Н У К Р А Ї Н И
Про повну загальну середню освіту

1. Законодавство України про загальну середню освіту складається з Конституції
України, Закону України "Про освіту", цього Закону, інших актів законодавства у сфері освітиі науки та міжнародних договорів України, укладених в установленому законом порядку.
ст 4. п. 3.
Повна загальна середня освіта може здобуватися за очною (денною), дистанційною, мережевою, екстернатною, сімейною (домашньою) формами чи формою педагогічного патронажу, а також за очною (вечірньою), заочною формами (на рівнях базової та профільної середньої освіти). Профільна середня освіта професійного спрямування може здобуватися за
дуальною формою здобуття освіти.

У зв'язку с воєнними діями моя дочка зараз проходить навчання за денною дістанційною формою навчання, але заяву на перехід на дістанційне навчання я не подписувала. Тож за моєю дитиною зберігається очна денна форма.

Зараз керівництво нашого Ліцею №3 міста Ірпінь пропонує перехід в корпоративну мережу с адресой корпоративної пошти дитини та паролем.

До закладу, мною 27.02.22 року була подана заява в електронному вигляді (паперовий варіант зберігається) про відмову від реєстрації дитини в будь-яких електронних реєстрах на ім'я директора Федорова Станіслава Ігоровича. Відповідь не надійшла.
Так как я з дитиною знаходжуся в країні Євросоюзу, восени зайшовши до закладу и спитавши секретаря номер мого документу, вона відповіла, що заяву передала до відділа освіти ул. Шевченко, д. 3-А Ірпінь. Це мені говорить о некомпетентності ціх осіб, незнання законнів України та Конституції, так як були порушені права моєї дитини.

Прошу вас роз'яснити мені якими законами встановлено навчання в новій корпоративной мережі? Чи має право керівництво приймати такі рішення без повідомлення батьків? Коли постанови Міністерства Освіти стали вищими за Конституцію и Закони України? Чому працівники ліцею проігнорували електронне звернення підписане заявником із зазначенням дати, яке згідно ЗУ є різновидом письмового звернення. Ніяких роз'яснень я не отримала.

Також мною була написана заява про відрахування моєї старшої дитини з вимогою знищити обробку персональних даних, надіслано на поштову адресу Ірпінського ліцею 15.09.22 року в електронному вигляді з паперового носія, підписом та датою. На що теж не отримала відповіді.

З повагою,

Оксана

informzapyt, Міністерство освіти і науки України

На Ваш лист від 15.02.2023 року повідомляємо таке.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частина перша статті 1 Закону України «Про доступ до публічної інформації» визначає, що публічна інформація – це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.
Відповідно до положень пункту 1 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 29 вересня 2016 року № 10 «Про практику застосування адміністративними судами законодавства про доступ до публічної інформації» (далі – постанова Пленуму) визначальним для публічної інформації є те, що вона заздалегідь зафіксована будь-якими засобами та на будь-яких носіях та знаходилась у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації. Не є інформаційним запитом звернення, для відповіді на яке необхідно створити інформацію, крім випадків, коли розпорядник інформації не володіє запитуваною інформацією, але зобов’язаний нею володіти.
Також звертаємо Вашу увагу, що відповідно до частини п’ятої статті 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації» запит на інформацію має містити: ім’я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв’язку, якщо такий є; загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо; підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі.
Окрім того, звертаємо Вашу увагу, що відповідно до частини другої статті 2 Закону України «Про доступ до публічної інформації» цей Закон не поширюється на відносини у сфері звернень громадян, які регулюються спеціальним законом, Законом України «Про звернення громадян». У зверненні громадянина, відповідно до частини сьомої статті 5 Закону України «Про звернення громадян», має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

Враховуючи зазначене, Міністерство освіти і науки України не має правових підстав для розгляду Вашого листа відповідно до положень та вимог законів України «Про доступ до публічної інформації» та «Про звернення громадян».
Принагідно зазначаємо, що Ви маєте право звернутися до Міністерства освіти і науки України із запитом на інформацію або зі зверненням громадянина відповідно до положень діючого законодавства.

Відділ планування, зв’язків з громадськістю та доступу до публічної інформації
директорату європейської інтеграції, бюджетування та узгодження політик

показати цитоване