Незаконна забудова історичного ареалу міста Києва,вул. Товарна, 1
-
Від: Коперсак Василь Іванович
До: Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю в м. Києві -
Доброго дня!
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
Незаконна забудова історичного ареалу міста Києва, в зоні регулювання забудови III категорії., а саме земельної ділянки по вулиці Товарна, 1 в Печерському районі міста Києва (фасаду бульвару Дружби Народів), що стало можливим через повну бездіяльність Державної архітектурно-будівельної інспекції України.
Згідно отриманих замовником будівництва вимог містобудівних умов та обмежень для проектування об’єкта будівництва «реконструкція будівлі в літ. «Н» під офісну будівлю» від 21.02.2018. №135 замовник зобов’язаний був отримати висновок історико - містобудівного обгрунтування, погоджене в органах культурної спадщини, отримати дозвіл на виконання робіт в органах культурної спадщини. Однак, всупереч вимогам МБО, замовником не було отримано дозвіл на виконання робіт, висновок історико – містобудівного обгрунтування. Також замовником будівництва було занижено клас наслідків (категорію складності), фактично даний об’єкт будівництва підпадає під СС - 3, проект будівництва зобов’язаний пройти комплексну державну експертизу та отримати дозвіл на виконання будівельних робіт, але органами Держбудконтролю, чомусь це не прийнято до уваги (ймовірно, навмисно!!!!).
Питання залишається відкритим на підставі яких достовірних даних, вказаних у зареєстрованій декларації про початок виконання будівельних робіт її було зареєстровано, якщо містобудівні умови та обмеження для проектування об’єкта будівництва було отримано більше ніж через півроку після реєстрації вказаної декларації!!!??????
Об’єкт будівництва розміщений на міському каналізаційному колекторі. Замовник зобов’язаний був до проектування отримати розрахунок каналізаційного колектора від ПрАТ «Київводоканал», та подальше проектування вести лише з урахуванням отриманих результатів розрахунку несучої здатності каналізаційного колектора -3100 мм, витримати охоронні зони (згідно ДБН 360-92**) від існуючих та запроектованих інженерних комунікацій або тих, що не підлягають перенесенню в т.ч. каналізаційного колектора. Всі ці фактори можуть привести до техногенної катастрофи.
Для недопущення самовільної забудови історичного центру я неодноразово звертався до ДАБІ України, Департаменту з питань державної архітектурно-будівельного контролю міста Києва виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) з вимогою проведення перевірки дотримання містобудівного законодавства України по вул. Товарній, 1 у Печерському районі м. Києва, але отримував лише відписки «всі відсутні, нікого не знайшли, провести перевірку не вбачається можливим» і це при наявності в реєстрі дозвільних документів усієї інформації щодо забудовників, відповідно, їм відомий і забудовник, підрядник, проектувальник та ін. особи, що досі продовжують будівельні роботи на вул. Товарній, 1 у м. Києві.
Однією з функцій контролю – є попередити ймовірне порушення містобудівного законодавства через здійснення дієвого моніторингу існуючої ситуації в будівництві, аналізу причин порушення правил та стандартів і відповідно вжиття конкретних дій.
Однак, позиція ДАБІ свідчить про умисне маніпулювання законодавством та злісне ухилення від виконання покладених на них повноважень контролю, тож, прошу Вас:
• Вжити всіх передбачених законом дієвих заходів, щодо зупинення самочинного будівництва за адресою: вул. Товарна, 1 у м. Києві.
• Дати доручення провести перевірку законності наданих містобудівних умов та обмежень для проектування об’єкта будівництва «реконструкція будівлі в літ. «Н» під офісну будівлю» від 21.02.2018. №135.
• Скасувати реєстрацію декларації про початок виконання будівельних робіт «реконструкція будівлі в літ. «Н» під офісну будівлю» №КВ 082171603365 від 09.06.2017.
• Притягнути посадових осіб Державної архітектурно-будівельної інспекції України до відповідальності за бездіяльність і невиконання покладених на них повноважень.
З повагою,
Коперсак Василь Іванович
Не вдалося доставити листа розпоряднику. Можливо, ця адреса вже недійсна, в розпорядника переповнена пошта або вони відмовляються отримувати листи з Доступа. Ви можете спробувати написати їм з власної пошти