НПА про розширення повноважень Президента України та Верховної Ради України
-
Від: Владислав
До: Міністерство юстиції України -
Доброго дня!
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації
Разом з цим стаття 19 Закону України "Про доступ до публічної інформації" визначає запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні.
Частина 4 статті 19 Закону України "Про доступ до публічної інформації" передбачає, що письмовий запит подається в довільній формі.
Згідно Конституції України
Стаття 85. До повноважень Верховної Ради України належить:
31) затвердження протягом двох днів з моменту звернення Президента України указів про введення воєнного чи надзвичайного стану в Україні або в окремих її місцевостях, про загальну або часткову мобілізацію, про оголошення окремих місцевостей зонами надзвичайної екологічної ситуації;
Стаття 106. Президент України:
20) приймає відповідно до закону рішення про загальну або часткову мобілізацію та введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях у разі загрози нападу, небезпеки державній незалежності України;
Прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
1. Нормативно-правові акти, з підписами та печатками, що розширюють повноваження Президента України, які дозволяють приймати рішення та видавати укази щодо ПРОДОВЖЕННЯ воєнного стану в Україні
2. Нормативно-правові акти, з підписами та печатками, що розширюють повноваження Верховної Ради України, які дозволяють затверджувати укази Президента України про ПРОДОВЖЕННЯ воєнного стану
Відповідь надати у повному обсязі, у хронологічній послідовності відповідно до вищевикладених пунктів запиту у 5-ти денний термін.
У випадку , якщо з якихось причин неможливо надати змістовну відповідь по суті запиту – письмово вказати причину та перенаправити запит за належністю відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації», до розпорядника зазначеної інформації.
З повагою,
Владислав
Доброго дня!
Дуже дякую за попередню відповідь. Мабудь я не так поставив питання, бо отримав трохи іншу відповідь, від тієї яку очікував, тому, ще раз.
Відповідно до ст. 1 Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» №573/2022 від 12.08.2022 року, затвердженого ЗУ «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 15.08.2022 року №2500- IX, …постановляю:
1. На часткову зміну статті 1 Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX (зі змінами, внесеними Указом від 14 березня 2022 року № 133/2022, затвердженим Законом України від 15 березня 2022 року № 2119-IX, Указом від 18 квітня 2022 року № 259/2022, затвердженим Законом України від 21 квітня 2022 року № 2212-IX, та Указом від 17 травня 2022 року № 341/2022, затвердженим Законом України від 22 травня 2022 року № 2263-IX), продовжити строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 23 серпня 2022 року строком на 90 діб.
Відповідно до ч. 2 ст. 8 Конституції України Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.
Відповідно до першого речення ч. 3 ст. 8 Конституції України норми Конституції України є нормами прямої дії.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 106 Конституції України визначений перелік повноважень Президента України, зокрема, відповідно до п. 20 цієї статті Президент України: 20) приймає відповідно до закону рішення про загальну або часткову мобілізацію та введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях у разі загрози нападу, небезпеки державній незалежності України.
Статтею 85 Конституції України визначений перелік повноважень Верховної Ради України, зокрема, до повноважень Верховної Ради України належить: 31) затвердження протягом двох днів з моменту звернення Президента України указів про введення воєнного чи надзвичайного стану в Україні або в окремих її місцевостях, про загальну або часткову мобілізацію, про оголошення окремих місцевостей зонами надзвичайної екологічної ситуації.
Відповідно до ст. 155 Конституції України законопроект про внесення змін до Конституції України, крім розділу I "Загальні засади", розділу III "Вибори. Референдум" і розділу XIII "Внесення змін до Конституції України", попередньо схвалений більшістю від конституційного складу Верховної Ради України, вважається прийнятим, якщо на наступній черговій сесії Верховної Ради України за нього проголосувало не менш як дві третини від конституційного складу Верховної Ради України.
Відповідно до ч. 2 ст. 157 Конституції України Конституція України не може бути змінена в умовах воєнного або надзвичайного стану.
Відповідно до ст. 159 Конституції України законопроект про внесення змін до Конституції України розглядається Верховною Радою України за наявності висновку Конституційного Суду України щодо відповідності законопроекту вимогам статей 157 і 158 цієї Конституції.
Враховуючи викладене вище та керуючись Конституцією України, ЗУ «Про інформацію» та Законом України «Про доступ до публічної інформації», прошу надати наступну інформацію:
1. Завірену належним чином фотокопію/сканкопію оригіналу чинного Закону України про внесення змін до Конституції України, якими Президенту України надані повноваження продовжувати строки дії воєнного стану в Україні.
2. Завірену належним чином фотокопію/сканкопію оригіналу чинного Закону України про внесення змін до Конституції України, якими Верховній Раді України надані повноваження затверджувати укази Президента України про продовження строків дії воєнного стану в Україні.
Відповідь надати у повному обсязі, у хронологічній послідовності відповідно до вищевикладених пунктів запиту у 5-ти денний термін.
У випадку , якщо з якихось причин неможливо надати змістовну відповідь по суті запиту – письмово вказати причину та перенаправити запит за належністю відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації», до розпорядника зазначеної інформації.
З повагою,
Владислав