Оформлення спадщини на тимчасово окупованих територіях
Доброго дня!
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
17 червня 2021 року помер спадкодавець. Спадщину, що залишилась після його смерті прийняла його неповнолітня донька шляхом подачі заяви приватному нотаріусу Донецького області Гуков О.В., яким було заведено спадкову справу та про що надано Витяг про реєстрацію у Спадковому реєстрі (місце зберігання: приватний нотаріус Гуков О.В., 85500, Донецької обл., Великоновосілківський район, смт. Велика Новосілка, вул. Пушкіна, 32, номер спадкової справи 68478228). Однак, з початком війни та у зв"язку з бойовими діями на території району, спадкоємиця разом з матрі"ю була змушена виїхати за межі Донецької області. З того моменту і по сьогоднішній день зв"язок з нотаріусом було втрачено, а свідоцтво про право на спадщину так і не видано, за місцем здійснення нотаріальної діяльності він не працює, інформація про вивезення ним архіву справ відсутня.
Наразі незрозуміло, яким чином можна отримати документи по спадковим справам, які відкриті до війни в Донецькій області, Волноваський район.
На сьогоднішній день спадкоємиця разом з матір"ю фактично проживає у Вінницькій області, де взята на облік як ВПО, однак при зверненні до приватного нотаріуса та державної нотаріальної контори за місцем фактичної реєстрації, отримала відповідь, що порядок вчинення нотаріальних дій у таких випадках не врегульовано на законодавчому рівні.
Прошу роз"яснити, яким чином спадкоємець може отримати свідоцтво про право на спадщину за даних обставин.
З повагою,
Наталя Компанієць
-------- Оригінальний лист --------
Тема: Проміжна відповідь МЮУ
Дата: 24-04-2023 12:03
Від: [email address]
Кому: [email address]