Отримання публічної інформації
Запитувач
Сергій Миколайович
Від 28 серпня 2023 року
Розпоряднику інформації
ЦЕНТРАЛЬНИЙ ДЕРЖАВНИЙ АРХІВ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ ТА УПРАВЛІННЯ УКРАЇНИ
вул. Солом’янська 24, м. Київ, 03110
Доброго дня!
З А П И Т
на отримання публічної інформації за Законам України
«Про доступ до публічної інформації».
Відповідно до положень статті 40. Конституції України (документ: 254к/96-ВР) усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.
Керуючись Конвенції є Ради Європи про доступ до офіційних документів ст., 1, 2, 4, 6, 9, 10; 17.
Конвенції з прав людини і основоположних свобод, ст., ст. 5, 19. Міжнародного пакту про політичні і громадянські права, ст. ст. 19, 30 .
Стаття 34. Конституції України (документ: 254к/96-ВР) гарантує кожному громадянину України право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір.
Закон України «Про доступ до публічної інформації» визначає порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації та інформації, що становить суспільний інтерес.
Відповідно до положень пункту 6 частини першої статті 3. Закону України «Про доступ до публічної інформації» право на доступ до публічної інформації гарантується юридичною відповідальністю за порушення законодавства про доступ до публічної інформації.
Відповідно до положень статті 4. доступ до публічної інформації відповідно до цього Закону здійснюється на принципах прозорості та відкритості діяльності суб'єктів владних повноважень, вільного отримання, поширення та будь-якого іншого використання інформації, що була надана або оприлюднена відповідно до цього Закону, рівноправності, незалежно від ознак раси, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак.
Згідно з положеннями статті 5., зазначеного закону, доступ до публічної інформації забезпечується шляхом надання інформації за запитами на інформацію.
Частиною сьомою статті 6 цього закону встановлено, що обмеженню доступу підлягає інформація, а не документ. Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надається інформація, доступ до якої необмежений.
Згідно з положеннями статті 21. Закону «Про доступ до публічної інформації», інформація на запит надається безкоштовно. При наданні особі інформації про себе та інформації, що становить суспільний інтерес, плата за копіювання та друк не стягується.
Згідно Конституції України
статті 104 Новообраний Президент України вступає на пост не пізніше ніж через тридцять днів після офіційного оголошення результатів виборів, з моменту складення присяги народові на урочистому засіданні Верховної Ради України.
Приведення Президента України до присяги здійснює Голова Конституційного Суду України.
Президент України складає таку присягу:
"Я, (ім'я та прізвище), волею народу обраний Президентом України, заступаючи на цей високий пост, урочисто присягаю на вірність Україні. Зобов'язуюсь усіма своїми справами боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут Українського народу, обстоювати права і свободи громадян, додержуватися Конституції України і законів України, виконувати свої обов'язки в інтересах усіх співвітчизників, підносити авторитет України у світі".
Президент України, обраний на позачергових виборах, складає присягу у п'ятиденний строк після офіційного оголошення результатів виборів.
Враховуючи вищезазначене керуючись положеннями Конституції України (документ: 254к/96-ВР), Закону України «Про інформацію»,Закону України «Про доступ до публічної інформації»
Згідно ст.20 вищезазначеного закону відповідь надати не пізніше п'яти днів.
П Р О Ш У :
1.Надати завірену належним чином фотокопію з оригіналу присяги
першого президента України Леоніда Макаровича Кравчука.
2.Надати завірену належним чином фотокопію з оригіналу присяги
другого президента України Кучми Леоніда Даниловича.
3.Надати завірену належним чином фотокопію з оригіналу присяги
третього президента України Віктора Андрійовича Ющенко.
4.Надати завірену належним чином фотокопію з оригіналу присяги
четвертого президента України Віктора Федоровича Януковича.
5. Надати завірену належним чином фотокопію з оригіналу присяги
п'ятого президента України Петра Олексійовича Порошенко.
6. Надати завірену належним чином фотокопію з оригіналу присяги
шостого президента України Володимира Олександровича Зеленського.
7.Відповідь надати у повному обсязі, у хронологічній послідовності відповідно до вищевикладених пунктів прохальної частини запиту.
У випадку, якщо з якихось причин не можливо надати відповідь – письмово вказати причину, або перенаправити (переадресувати) запит за належністю, відповідно до вимог Закону «Про доступ до публічної інформації», до розпорядника відповідної інформації.
Забороняю передавати мої персональні данні третім особам без моєї згоди!
З ПОВАГОЮ, Сергій Миколайович