Підстави щодо обмеження права на побачення з засудженою особою від час дії воєного стану
Доброго дня!
Згідно ст. 105 КВК України та розділу XXIII п. 2 Правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань – у випадках стихійного лиха, епідемій, аварій важливих для життєзабезпечення систем, масових заворушень, проявів групової непокори засуджених або в разі виникнення реальної загрози збройного нападу на колонію чи у зв’язку з введенням надзвичайного чи воєнного стану в районі розташування колонії посилюється охорона, нагляд за засудженими, здійснюються інші додаткові режимні заходи.
Відповідно до розділу XIV Правил внутрішнього розпорядку в установах виконання покарань – у разі запровадження в установі виконання покарань режиму особливих умов побачення можуть бути тимчасово відмінені. Час, протягом якого засудженим не надавалися побачення у зв’язку з карантином, стихійним лихом або переведенням установ виконання покарань на режим особливих умов, зараховується в строк, після закінчення якого засуджені можуть їх отримати.
Отже, виходячи з норм законодавства безумовної заборони побачень з засудженими під час дії воєного стану в Україні невстановлено і питання щодо надання довготривалих та короткострокових побачень з засудженими особами вирішується керівництвом установи.
Про те, за яких умов (установа розташована на тимчасово окупованій території, в зоні бойових дій чи на території наближеній до бойових дій що несе пряму загрозу таких дій на цій території, чи то особисте небажання керіництва такої установи, інше) таке право на побачення може бути обмежене під час воєного стану в Правилах внутрішнього розпорядку установ виконання покарань невизначено.
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію:
1. Які підстави, що унеможливлюють надання довготривалого та/або короткострокового побачення з засудженою особою, при вирішені керівництвом установи/виправної колонії під час дії воєного стану, яка територіально розміщена не на тимчасово окупованій територі, поза зоною бойових дій (Рівненській області)?
2. У разі ненадання або надання неповної інформації, я оскаржуватиму бездіяльність розпорядника - Міністерсва юстиції України відповідно до статті 23 ЗУ «Про доступ до публічної інформації» до керівника розпорядника, вищого органу, суду або Омбудсмана.
З повагою,
Галанджовська Іванна