Підтвердження перебування членів (засновників) ЖБК на квартирному обліку станом на день створення та державної реєстрації ЖБК
-
Від: Андрій Вірастюк
До: Одеська міська рада -
Відповідно до статті 5 Закону України «Про кооперацію» від 04.06. 2009 року № 1448-VI законодавство про кооперацію базується на нормах Конституції України і Цивільного кодексу України, цього Закону, інших нормативно-правових актів з питань кооперації.
До таких нормативно-правових актів з питань кооперації відноситься, зокрема, і Житловий кодекс Української РСР від 30.06.1983 № 5464-X, глава 5 якого регулює відносини щодо забезпечення громадян жилими будинками в будинках житлово-будівельних кооперативів, зокрема, щодо обліку, умов прийому, черговості прийому громадян, які бажають вступити до ЖБК, порядку організації і діяльності ЖБК, тощо.
У відповідності статті 3 Закону України "Про правонаступництво України" закони Української РСР та інші акти, ухвалені Верховною Радою Української РСР, діють на території України, оскільки вони не суперечать законам України, ухваленим після проголошення незалежності України.
Відповідно до змісту статуту ЖБК «Французький бульвар – білдінг» (ЄДРПОУ: 32622948), мети, завдань та видів діяльності, даний кооператив створений як житлово-будівельний.
Стаття 133 ЖК України визначає, що вступити до житлово-будівельного кооперативу і одержати в ньому квартиру вправі громадяни, які потребують поліпшення житлових умов.
Відповідно до статті 134 ЖК України на облік бажаючих вступити до житлово-будівельного кооперативу беруться громадяни, які постійно проживають у даному населеному пункті (якщо інше не встановлено законодавством Союзу РСР і Української РСР) і потребують поліпшення житлових умов.
Потребуючими поліпшення житлових умов визнаються громадяни, які мають право бути взятими на облік для одержання жилих приміщень у будинках державного і громадського житлового фонду, а також громадяни, забезпечені жилою площею нижче за рівень, що визначається Радою Міністрів Української РСР і Українською республіканською радою професійних спілок.
Відповідно до частини 2 статті 135 ЖК України до членів житлово-будівельного кооперативу приймаються громадяни, які постійно проживають у даному населеному пункті (якщо інше не встановлено законодавством Союзу РСР і Української РСР) і перебувають на обліку бажаючих вступити до житлово-будівельного кооперативу або користуються правом позачергового прийому до членів кооперативу, а також громадяни, зазначені в ч. 1 ст. 143, ч. 2 ст. 145 і ч. 1 ст. 146 цього Кодексу.
Відповідно до підпункту 3.1. пункту 3 Постанови виконкому Одеської обласної ради народних депутатів і президіуму обласної ради профспілок №52 від 16.01.1985 року зі змінами внесеними постановою №378 від 17.09.1991 року, на квартирний облік беруться потребуючі в покращені житлових умов громадяни: 1.) які займають жилу площу до 6 (шести) кв.м. включно на кожного проживаючого члена сім’ї; 2.) які проживають у приміщенні, що не відповідає встановленим санітарним і технічним вимогам. Перелік випадків, коли жилі будинки (жилі приміщення) вважаються такими, що не відповідають санітарним і технічним вимогам, визначається Міністерством житлово-комунального господарства УРСР, Міністерством охорони здоров'я УРСР і Держбудом УРСР; 3.) які хворіють на тяжкі форми деяких хронічних захворювань, у зв'язку з чим не можуть проживати в комунальній квартирі або в одній кімнаті з членами своєї сім'ї. Перелік зазначених захворювань затверджується Міністерством охорони здоров'я УРСР за погодженням з Українською республіканською радою професійних спілок. Порядок видачі медичних висновків зазначеним хворим встановлюється Міністерством охорони здоров'я УРСР; 4.) які проживають за договором піднайму жилого приміщення в будинках державного або громадського житлового фонду чи за договором найму жилого приміщення в будинках житлово-будівельних кооперативів; 5.) які проживають не менше 5 років за договором найму (оренди) в будинках (квартирах), що належать громадянам на праві приватної власності; 6.) які проживають у гуртожитках; 7.) які проживають в одній кімнаті по дві і більше сім'ї, незалежно від родинних відносин, або особи різної статі старші за 9 років, крім подружжя (в тому числі якщо займане ними жиле приміщення складається більш як з однієї кімнати).
Такими, що потребують поліпшення житлових умов, визнаються також громадяни, які проживають у комунальних чи невпорядкованих стосовно умов даного населеного пункту квартирах: особи, які належать до інвалідів війни; особи, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (стаття 10) (3551-12); Герої Радянського Союзу, Герої Соціалістичної Праці, особи, нагороджені орденами Слави, Трудової Слави, «За службу Батьківщині у Збройних Силах СРСР» усіх трьох ступенів; учасники бойових дій та учасники війни; працівники, які тривалий час сумлінно пропрацювали на одному підприємстві, в установі, організації.
Заява про взяття на квартирний облік подається відповідно до виконавчого комітету місцевої ради за місцем проживання громадян та адміністрації підприємства, установи, організації чи органу кооперативної або іншої громадської організації за місцем їх роботи. Заява підписується членами сім'ї, які разом проживають, мають самостійне право на одержання жилого приміщення і бажають разом стати на облік.
Відповідно до статті 34 Конституції України, кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб — на свій вибір.
У пункті 6.4. розділу 6 Постанови №10 від 29.09.2016 Пленуму Вищого адміністративного суду України вказано, що перелік видів інформації, що може бути предметом суспільного інтересу, не є вичерпним і з огляду на характер суспільно необхідної інформації законодавство не надає вичерпного визначення цього поняття, а інформація може вважатись суспільно необхідною, якщо її поширення сприяє: 2) з'ясуванню та розумінню причин, які лежать в основі рішень, які приймає державний орган, орган місцевого самоврядування, його службова чи посадова особа; 3) посиленню підзвітності і підконтрольності влади суспільству загалом, у тому числі шляхом забезпечення прозорості процесу підготовки і прийняття владних рішень; 7) виявленню ризиків для здоров'я людей, для громадської безпеки і порядку, запобігання їм та їх наслідкам; 11) викриттю недоліків у діяльності органів публічної влади, їхніх працівників; 12) виявленню порушень прав людини, зловживання владою, корупційних правопорушень, неетичної поведінки публічних службовців, невиконання (чи неналежного, недбалого виконання) ними своїх обов'язків, дискримінації за будь-якою ознакою; 15) виявленню фактів введення громадськості в оману.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
1.) Копію документу (документів), які підтверджують перебування членів (засновників) ЖБК «Французький бульвар – білдінг» (ЄДРПОУ: 32622948) — Улибишева К.О., Улибишева О.І. та Улибишевої Т.М. — на квартирному обліку станом на день створення та державної реєстрації ЖБК «Французький бульвар – білдінг» (ЄДРПОУ: 32622948) відповідно до вказаних в ЄДР місць проживань (Приморський район, Суворовський район, Київський район м. Одеса відповідно).
З повагою,
Андрій Вірастюк
Доброго дня!
Дякую за інформацію по Київському району. Єдине зауваження: у відповіді члени-засовники вказані з жіночими прізвищами.
Проте, в запиті мова йде про: Улибишев К.О., Улибишев О.І. та Улибишева Т.М. Чи вірно я розумію, що дані про засновників брали з ЄДР і в тексті відповіді суто технічна помилка?
Чекаю на інформацію по Приморському та Суворовському районам.
З повагою,
Андрій Вірастюк
Доброго дня!
У відповіді Суворовської районної адміністрації члени-засовники вказані з невірними прізвищами: замість Улибишев К.О., вказаний Улибишев К.Ю., прізвище Улибишев О.І. вказане як жіноче - Улибишева.
В моєму запиті мова йде про: Улибишев К.О. (стать: чоловік), Улибишев О.І. (стать: чловік) та Улибишева Т.М. (стать: жінка).
Крім того, у відповіді вказано, що члени-засновники НЕ ПЕРЕБУВАЮТЬ на квартирному обліку, при тому, що я запитував чітко: вказати, чи не ПЕРЕБУВАЛИ члени-засновники на квартирному обліку на момент створення кооперативу.
Прошу надати коректну відповідь.
Чекаю на інформацію по Приморському району.
З повагою,
Андрій Вірастюк
Доброго дня!
У відповіді Приморської районної адміністрації вказано, що члени-засновники НЕ ПЕРЕБУВАЮТЬ на квартирному обліку, при тому, що я запитував чітко: вказати, чи не ПЕРЕБУВАЛИ члени (засновники) ЖБК «Французький бульвар – білдінг» (ЄДРПОУ: 32622948) на квартирному обліку на момент створення кооперативу.
Прошу надати коректну відповідь.
З повагою,
Андрій Вірастюк