Перелік вакантних посад по всім загальноосвітнім навчальним закладам м. Кривий Ріг

До цього запиту є юридичний коментар. Перейти до коментаря

Бітнер Наталія

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

- перелік вакантних посад по всім загальноосвітнім навчальним закладам м. Кривий Ріг.

З повагою,

Бітнер Наталія

Валентина В Пискленова,

1 Attachment

Юридичний коментар

Коментує Христина Буртник, медіа-юристка ГО "Центр демократії та верховенства права"

Відповідь розпорядника про те, що запитувач може отримати інформацію у іншого органу, тобто з інших джерел, є незаконною. Розпорядник порушив вимоги статті 22 Закону «Про доступ до публічної інформації», яка зобов’язує його пересилати запит за належністю, а не просто відмовляти запитувачу.

Інформація про вакансії, порядок та умови проходження конкурсу на заміщення вакантних посад є відкритою інформацією, яку усі розпорядники, повинні надавати на публічні запити. Звичайно, найактуальнішою інформацією на момент надсилання запиту будуть володіти самі навчальні заклади. Також такою інформацією про відкриті вакансії повинен володіти виконавчий орган (відповідний департамент чи управління) міської ради.

Відповідно до статті 32 Закону «Про місцеве самоврядування» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать делеговані повноваження, серед яких «забезпечення відповідно до закону розвитку всіх видів освіти і медичного обслуговування, розвитку і вдосконалення мережі освітніх і лікувальних закладів усіх форм власності, фізичної культури і спорту, визначення потреби та формування замовлень на кадри для цих закладів, укладення договорів на підготовку спеціалістів, організація роботи щодо удосконалення кваліфікації кадрів, залучення роботодавців до надання місць для проходження виробничої практики учнями професійно-технічних навчальних закладів».
Саме виконуючи функцію «визначення потреб на кадри цих закладів» виконавчий орган міської ради повинен отримати інформацію про вакансії від самих навчальних закладів. Отже, цю інформацію, якою він володіє на момент отримання запиту, розпорядник і може надати запитувачу.

Тому, у даному випадку запитувачу слід надіслати запит або до навчальних закладів, або до міської ради.