Платіжні системи

Антон Чепурненко

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Звертаємося до вас з питанням щодо доходу ФОПів, зокрема в контексті отримання ними коштів за надані послуг через платіжні системи, такі як Wise, Payoneer та Revolut.

(1) Яким чином будуть здійснюватись розрахунки та сплата податків за ЗЕД, в контексті п. 35.2 ст. 35 ПКУ, яким визначено, що сплата може бути здійснена в тому числі з використанням електронних грошей та п.16 Положення НБУ "Про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті", яким передбачено, що розрахунки за ЗЕД здійснюються виключно через рахунки в банках, з урахуванням, що Revolut має банківські ліцензії?

(2) За яким алгоритмом можна ідентифікувати іноземну фінустанову саме як «банк», щоб, не порушуючи українське валютне законодавство, проводити ЗЕД-розрахунки?

(3) Чи вірним є кваліфікація, що платіжна система Revolut є іноземним банком, з урахуванням отримання нею банківських ліцензій, і позиціювання її як банку в Бельгії, Данії, Німеччині, Нідерландах, Ісландії, Фінляндії, Швеції, Іспанії, Люксембургу, Ліхтенштейні, Болгарії, Кіпрі, Хорватії, Греції, Естонії, Мальті, Латвії, Румунії, Словенії, Словаччині та Естонії?

З повагою,

Антон Чепурненко

Пошта НБУ, Національний банк України

Повідомляємо, що Ваш запит зареєстровано в Національному банку України 06.07.2023 № ЗП/900/972.

З повагою
Департамент забезпечення діяльності
Національного банку України
Facebook  Twitter  Flickr  Youtube  Instagram Telegram  LinkedIn

показати цитоване

Національний банк України

2 Attachments

, / .

³

:
1) , :
*.pdf / ;
*.p7s , / ;
2) http://canbu.bank.gov.ua/verify *.p7s, *.pdf

[ Повідомлення сайту: вищенаведений текст неправильний закодований, тож невідомі символи було вилучено.]