Поборы в школе

До цього запиту є юридичний коментар. Перейти до коментаря

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Виктория, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Предоставить чем финансируется наша школа г. Днепр, 46 школа.
Потому что нам всегда говорят Администрация школы что ни чем не финансируется.
Хотим знать.
Потуму что постоянно поборы в школе

З повагою,

Виктория

Чечелівська района в місті Дніпрі рада

1 Attachment

Виктория писал 09.01.2020 09:30:

показати цитоване

--
З повагою,

Виконавчий комітет Чечелівської
районної ради м. Дніпро

пр. Пушкіна, буд. 65

Юридичний коментар

Коментує Христина Буртник, медіа-юристка ГО "Центр демократії та верховенства права"

Закон «Про доступ до публічної інформації» дозволяє запитувачеві вільно формулювати свій запит (звичайно ж вказавши певні реквізити). При цьому достатньо вказати тільки «загальний опис інформації», який цікавить. Основне – щоб із цього опису було чітко зрозуміло що саме потрібно запитувачеві.

Втім, лаконічно і правильно формулювати питання – чи не найважливіше при оформленні запиту. Питання «чим фінансується школа» – розмите і дає простір для маніпулювання, хоча ми і розуміємо, що цікавить запитувача. На таке питання можна відповісти «фінансується коштами» і формально це не буде недостовірною інформацією.

Відповідно до Закону «Про освіту» фінансування здобуття повної загальної середньої освіти здійснюється за рахунок:
• коштів державного бюджету, у тому числі шляхом надання освітніх субвенцій місцевим бюджетам
• коштів місцевого бюджету
• інших джерел, не заборонених законодавством

У такому випадку запитувачу краще було б попросити «вказати джерела фінансування школи» або «вказати бюджет(и), з яких здійснюється фінансування». Також запитувач має право знати, які саме суми було виділено, адже у даному випадку ми можемо говорити про розпорядження бюджетними коштами. І отримавши конкретні цифри, можна проаналізувати скільки коштів і з яких джерел надійшло та чи достатньо їх для функціонування закладу.

Оскільки можуть бути і «інші джерела», такий запит краще надсилати на адресу самої школи, яка повинна обліковувати всі доходи та витрати.