ПОВТОРНО Інструкція про безготівкові розрахунки в Україні
Доброго дня!
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
Інструкція про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, яка затверджена Постановою Правління Національного банку України № 22 від 21.04.2004р. (зареєстрована в Мінюсті України 29.03.2004р. за № 377/8976) встановлює загальні правила, види і стандарти розрахунків клієнтів банків та банків у грошовій одиниці України на території України, що здійснюютья за участю банків (п.1.2 Інструкції) та її вимоги пошируються на всії учасників безготівкових розрахунків, а також стягувачів та обов`язкові для виконання ними (п.1.3 Інструкції).
З урахуванням зазначеного, прошу роз`яснити (розтлумачити), чи оформлено у відповідності до вимог зазначеної Інструкції Платіжне доручення, у разі відсутності заповнення юридичною особою - платником таких реквізитів як:
- код платника (номер поля 8 Додатку 3 до Інструкції);
- підписи платника (номер поля 41 Додатку 3 до Інструкції),
та чи здійнюється в такому випадку операція списання коштів з баланса юридичної особи - платника в банку платника на адресу отримувача коштів у разі використання бланків розрахункових документів, форми яких надані в додатках до цієї Інструкції, та в разі використання розрахунків за допомогою систем дистанційного обслуговування, зокрема систем "клієнт-банк", "клієнт-інтернет-банк" тощо (Глава 10 Інструкції, п.10.5).
Крім того, прошу роз`яснити (розтлумачити), чи не є порушенням в оформленні Платіжного доручення наявність на Платіжному доручення в полях "Одержано банком", "Проведено банком", "Підпис банку" (поля 15, 50, 51 додатку 3 до Інструкції) штампів лише банка-отримувача коштів (а не банку платника) з однаковою датою та лише підписів співробітників банку-отримувача коштів (а не співробітників банку платника коштів). Та, чи дійсно, оформлене таким чином, Платіжне доручення підтверджує сплату коштів банка платника на користь банка отримувача.
З повагою,
Олександр Топоров