Правильність заповнення щорічної декларації про доходи
Доброго дня!
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
Наприкінці липня 2021 року я була знята з реєстрації за попереднім місцем проживання та переїхала до нового місця проживання (квартири), співвласниками якої є мої близькі родичі, один з яких перебуває за кордоном.
За новим місцем проживання я планувала зареєструватись, у зв’язку з чим мені необхідна була згода всіх співвласників квартири, які не заперечували проти цього.
З 2021 року по теперішній час я фактично проживаю у квартирі своїх близьких родичів, однак органи ЦНАП позбавлені можливості зареєструвати моє місце проживання за новою адресою, оскільки один з співвласників квартири, який перебуває за кордоном, не має змоги повернутись до України та письмову згоду на реєстрацію мого місця проживання у своїй квартирі не надсилав.
Зазначене унеможливлює подачу мною щорічної декларації про доходи за 2022 рік, оскільки необхідно обов’язково заповнити поле щодо реєстрації місця проживання суб’єкта декларування.
З огляду на те, що заповнення поля щодо зареєстрованого місця проживання у щорічній декларації є обов’язковим, тому прошу надати мені роз’яснення щодо відомостей які необхідно вказати у полі «Зареєстроване місце проживання» щорічної декларації про доходи за 2022 рік та чи допустимо при вказаних обставинах зазначити місце мого фактичного проживання.
З повагою,
Христина Литвинюк
Запитувана інформація, яка не відповідає критеріям «відображеності та задокументованості», а за своїм змістом стосується надання роз’яснень з питань застосування актів законодавства є зверненням. Таким чином, просимо оформити Ваше звернення згідно вимог законодавства. Відповідно до частини шостої статті 5 Закону України «Про звернення громадян» письмове звернення надсилається поштою або передається громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. Письмове звернення також може бути надіслане з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку (електронне звернення). Отже, електронне звернення є різновидом письмового звернення. Водночас звертаємо вашу увагу на те, що згідно з частиною сьомою статті 5 Закону України «Про звернення громадян» у зверненні громадянина має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати*. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надісланні електронного звернення не вимагається (підпис визначається як «графіч. начерк, який означає особу його виконавця і здійснюється нею з метою посвідчення документа або підтвердження відомостей, що містяться у док-ті й свідчать про певне відношення до них того, хто розписується) З урахуванням викладеного підпис громадянина в електронному зверненні може бути відсканованим, сфотографованим тощо. Звичайно опрацьовуються електронні звернення громадян, підписані з застосуванням електронного цифрового підпису.