Правовий статус кодексів в Україні

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Віталій, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Ко́декс (лат. codex — книга) — зведення правил у певній сфері, що може мати офіційно закріплений характер, проте позбавлене безпосередньої юридичної сили.
Кодекс - (англ. соde) 1. єдиний законодавчий акт, в якому систематизовано норми права, що регулюють певну галузь суспільних відносин. 2. сукупність етичних норм, звичок, переконань, правил поведінки, що склалися в певному суспільстві. 3. збірник правил, інструкцій, що регулюють певну галузь діяльності
В Україні є кодекс честі, етичний кодекс тощо, але вони не мають юридичної сили.
Пунктом двадцять другим статті 92 Конституції України передбачено, що ВИКЛЮЧНО законами України визначаються, зокрема, засади цивільно-правової відповідальності; діяння, які є злочинами, адміністративними або дисциплінарними правопорушеннями, та відповідальність за них.

У зв'язку з чим, прошу надати наступну інформацію, якими законами України затверджено чи введено в дію Цивільний кодекс України, Кодекс України про адміністративні правопорушення, Кримінальний кодекс України, Кримінально-процесуальний кодекс України.

З повагою,

Віталій

Міністерство юстиції України

1 Attachment