Прибирання в школі
Доброго дня!
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
1. Хто має прибирати класні приміщення в школах (5-11 класи)?
2. Чи законно збирати з кожного учня для прибиральниць, які працюють у школі, "на прибирання класу"?
3. Чи отримують прибиральниці гроші з бюджету за прибирання класних кімнат 5-11 класів?
4. Які обов'язки у прибиральниць взагалі, що вони мають прибирати в класних кімнатах (тільки мити підлогу чи і мити вікна, мити стіни і т.д)
5. Чи зобов'язані учні 5-11 класів прибирати за собою класи, мити підлогу, вікна, стіни, виносити сміття на вулицю?
6. Що саме включає в себе "чергування в класі" та "чергування по школі"?
Також прошу повідомити інформацію щодо кількості вакантних посад прибиральниць у ЗОШ №41 м. Маріуполя, та надати посадову інструкцію прибиральниці ЗОШ №41 м. Маріуполя.
З повагою,
Валентин Вишневський
--
З повагою,
Головний спеціаліст відділу розвитку мережі закладів освіти та методичної
підтримки педагогів
Тетяна Крутолевич
Доброго дня!
Прикро бачити, що департамент освіти Маріупольської міської ради підтримує керівника навчального закладу у порушенні низки законів України, а саме:
1. Стаття 43 Конституції України говорить: «Використання примусової праці забороняється».
2. Постанова КМ від 27.08.2010 р. N 778 Про затвердження Положення про загальноосвітній заклад, п.49 «Залучення учнів до видів діяльності, не передбачених навчальною програмою та робочим навчальним планом закладу, дозволяється лише за їх згодою та згодою батьків або осіб, які їх замінюють».
3. П.5 статті 53 Закону України Про освіту: «Залучення здобувачів освіти під час освітнього процесу до виконання робіт чи до участі у заходах, не пов’язаних з реалізацією освітньої програми, забороняється, крім випадків, передбачених рішенням Кабінету Міністрів України».
Таким чином, учні не можуть бути залучені до будь-яких робіт замість уроків, якщо такі роботи не передбачені навчальним планом. У позаурочний час діти можуть залучатися до прибирання, проте виключно за власним бажанням та з дозволу батьків.
Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів встановлюють перелік обмежень, щодо умов та видів робіт, які можуть виконуватися учнями. П. 12. вказує, що «робота із самообслуговування повинна проводитися за участю вчителів, класних керівників і медичних працівників».
Роботу необхідно проводити у спеціальному одязі. Усі види прибирання здійснюються лише вологим методом з наступним провітрюванням приміщень.
Учні не допускаються до виконання робіт, що небезпечні для їх життя та здоров'я, створюють загрозу зараження інфекційними хворобами:
- робота із значним фізичним навантаженням (8.4. максимальна маса вантажу для підняття школярами: 11-12 років до 4 кг, 13-14 років - до 5 кг, 15 років: хлопчики - 12 кг, дівчатка - 6,0 кг, 16 років відповідно 14 і 7 кг, 17 років - 16,0 і 8,0 кг).
З повагою,
Валентин Вишневський