Придатність до військової служби графа "б" статті 29 Розкладу хвороб

Доброго дня!

На підставі підпункту 91 пункту 4 Положення про Міністерство оборони України, затвердженого постановою КМУ від 26.11.2014 № 671, на Міністерство оборони України (Міноброни) покладено завдання затверджувати порядок медичного огляду військовослужбовців, організовувати та контролювати його проведення, подавати Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо організації та проведення військово-лікарської експертизи у Збройних Силах.
Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України затверджене наказом Міноборони від 14.08.2008 № 402 (далі – Положення № 402).
Остання редакція цього документа змінена Наказом Міноборони від 27.04.2024 № 262 (далі – Наказ № 262), який діє із 04.05.2024.
Наказ № 262 виклав у новій редакції Розклад хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (Додаток 1 до Положення № 402) та Пояснення щодо застосування статей Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (Додаток 2 до Положення № 402).
Зокрема, стаття 29 графа «б» передбачає діагноз «співдружня косоокість за відсутності бінокулярного зору». Проте у Поясненні щодо застосування статей Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (Додаток 2 до Положення № 402) не уточнено, як застосовується стаття 29 графа «б».
Редакція Положення № 402 (до змін Наказом № 262), яка діяла до 04.05.2024, передбачала: «У разі співдружної косоокості, паралітичної косоокості без диплопії при погляді прямо та інших порушень бінокулярного зору ступінь придатності до військової служби і служби за військовою спеціальністю визначається залежно від порушення функцій органа зору (гострота зору, поле зору, бінокулярний зір)».
В Наказі № 262 цей абзац змінений на інший із формулюванням: «При одночасному характері зору ступінь придатності до військової служби і служби за військовою спеціальністю визначається залежно від порушення функцій органа зору. Одночасний зір не є диплопією».
Тобто, із 04.05.2024 у Поясненні до статті 29 Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, відсутня згадка про «бінокулярний зір», хоча у назві графи «б» статті 29 йдеться про діагноз «співдружня косоокість за відсутності бінокулярного зору».
Також вказується, що при одночасному характері зору ступінь придатності до військової служби і служби за військовою спеціальністю визначається залежно від порушення функцій органа зору. Знову таки не пояснено, які ще додаткові показники беруться для кваліфікації ступеня придатності до військової служби. Це може призвести до суб'єктивного підходу в оцінці ступеня придатності.
З цього приводу прошу надати пояснення до застосування графи «б» статті 29 Розкладу хвороб, станів та фізичних вад за наявності в особи діагнозу «H50.1 – Розбіжна співдружна косоокість»:
1) за яких умов такий діагноз даватиме підстави для військово-лікарської комісії встановити ступінь придатності до військової служби «Придатні до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони»?
2) який кут косоокості буде підтверджувати наявний діагноз?
3) чи підтверджує висновок лікаря «одночасний зір» відсутність бінокулярного зору?
3) чи встановлять особі ступінь придатності до військової служби «Придатні до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони», якщо в особи діагноз «H50.1 – Розбіжна співдружна косоокість», але при цьому ліве око (гострота зору 0,6, астигматизм), праве око (гострота зору 0,9), екзотропія 18-20 прдптр, гіпетропія 6-8 прдптр лівого ока?
4) чи придатна особа із діагнозом «H50.1 – Розбіжна співдружна косоокість» до служби в десантно-штурмових та спеціальних підрозділах?

З повагою,

Микола