Призов на військову службу під час мобілізації військовозобов’язаного приватного виконавця

Валерія Левада

Доброго дня!
Вимогами статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначено порядок відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, а також визначено коло, військовозобов’язаних осіб, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.
Так, відповідно до абзацу п’ятнадцятого частини першої статті 23 в редакції Закону № 2122-IX від 15.03.2022, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, зокрема, працівники органів Державної виконавчої служби України, а відповідно до абзацу шістнадцятого - не підлягають призову на військову службу під час мобілізації інші військовозобов’язані або окремі категорії громадян у передбачених законом випадках.
У свою чергу, основи організації та діяльності з примусового виконання судових рішень і рішень інших органів (посадових осіб) органами державної виконавчої служби та приватними виконавцями, їхні завдання та правовий статус визначає Закону України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів».
Так, імперативною нормою статті 1 Закону України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів» (далі - Закон) встановлено, що примусове виконання судових рішень і рішень інших органів (посадових осіб) покладається на органи державної виконавчої служби та у визначених Законом України «Про виконавче провадження» випадках - на приватних виконавців.
Відповідно до статті 3 Закону завданням органів державної виконавчої служби та приватних виконавців є своєчасне, повне і неупереджене виконання рішень, примусове виконання яких передбачено законом.
Правова основа та принципи діяльності органів державної виконавчої служби та приватних виконавців так само визначені вищезазначеним законом і містять одні й ті самі вимоги для органів державної виконавчої служби та приватних виконавців.
Інститут приватного виконання рішень в Україні було утворено у 2016 році, і на даний час приватні виконавці на законних підставах діють одночасно з органами державної виконавчої служби (державними виконавцями), виконуючи покладені на них державою функції з примусового виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб).

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію:

1. Чи розповсюджується на приватних виконавців, як на осіб, які так само, як і працівники органів державної виконавчої служби, уповноважені державою на виконання її функцій з примусового виконання судових рішень і рішень інших органів (посадових осіб), та як на суб’єктів Законів України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів» і «Про виконавче провадження», дія положень абзаців п’ятнадцятого та шістнадцятого частини першої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
2. Чи підлягають призову на військову службу під час мобілізації, у тому числі без їх згоди, військовозобов’язані Приватні виконавці, (що здійснюють свою професійну діяльність, мають на виконанні відкриті виконавчі провадження), інформація про яких внесена до Єдиного реєстру приватних виконавців, діяльність яких не зупинена та не припинена відповідно до Закону.
3. Який порядок захисту прав та законних інтересів сторін (боржників та стягувачів) у виконавчих провадженнях, що перебувають на виконанні у приватного виконавця, у разі його призову на військову службу під час мобілізації.

З повагою,

Валерія Левада

ЗАПИТ ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ, Верховна Рада України

1 Attachment