Про фінансування політиками озброєних формувань

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Павло Шерман, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.
Павло Шерман

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

За даними окремих телеграм каналів (ПолітБавовна, зокрема) та медіа (https://parlament.ua/news/i-poroshenko-i...), лідери окремих політичних партій сьогодні фінансують військових. Водночас мова не про підтримку армії та ЗСУ, а про утворення загонів підконтрольних собі "резервістів" та осіб, що мають зброю та певні статуси (військові, окремі від ЗСУ формування).

Так. У Партії "ЄС" Петра Порошенка формують перелік "резервістів", доплачують за цю функцію своїм членам партії, організовують спецнавчання та адресну допомогу партійцям на фронті, ведуть через них політичну роботу в лавах ЗСУ.
У Партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко покровительствують ОЗУ "Самсонів", голова якої Андрій Бабенко - член партії. І ці особи, окрім того, що фігуранти кримінальних проваджень, паралельно мають власні військові формування, що теж "адресно" фінансуються нібито "від партії". Аналогічно з ЄС, відбувається формування та посилення так званої власної "кишенькової армії".

У зв'язку з цим, прошу інформувати, чи відомо СБУ про такі процеси в державі?
Які ризики національній безпеці наявні через таку ситуацію?
Які кроків реагування вживаються на рівні спецслужб України з метою унеможливлення використання партіями (Порошенка, Тимошенка) підконтрольних їм озброєних угрупувань в цілях дестабілізації ситуації в державі?

З повагою,
Павло Шерман

zapyt, Служба безпеки України

1 Attachment