Про інформацію Президента України на спустошення Держрезерву України

У цього запиту дуже багато відповідей, тому вони розміщені на кількох сторінках:

Слєсаренко Василь Вікторович

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

На сьогоднішній день, РФ погрожує Україні розпочати проти неї широкомасштабну “гарячу” фазу війни, мотивуючи тим, що Україна 5 років не виконує зобов’язань, згідно Мінських домовленостей.
Для адекватної відповіді на можливі військові дії ворога, Україна повинна мати стратегічні резерви, як особливі державні запаси матеріальних цінностей (згідно з номенклатурою), призначені для забезпечення стратегічних потреб держави та грошові кошти, необхідні для їх закупівлі. До складу стратегічних резервів входять:
- матеріальний резерв;
- мобілізаційний резерв.

Стаття 1 Закону України “Про державний матеріальний резерв” визначає, що “Державний резерв є особливим державним запасом матеріальних цінностей, призначених для використання в цілях і в порядку, передбачених цим Законом. У складі державного резерву створюється незнижуваний запас матеріальних цінностей (постійно підтримуваний обсяг їх зберігання)”.

В той же час, на 1 червня 2020 року Держрезерв України заповнений на 3% від норми зберігання, тобто від максимуму, який може там бути, що свідчить про майже повну відсутність незнижуваного запасу матеріальних цінностей, на радість нашого ворога.

За такої ситуації, відповідно до статті 16 цього закону, негайно повинні бути введені кримінальні санкції до керівників Держрезерву України, бо в цьому випадку посадові особи, винні в порушенні вимог цього Закону, несуть відповідальність згідно з законодавством.
Стаття16 Закону України “Про державний матеріальний резерв” передбачає звітність про наявність запасів матеріальних цінностей державного резерву, їх рух, облік, що здійснюється в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.

Стаття 18 Закону України “Про державний матеріальний резерв” закріплює повноваження Верховної Ради України, здійснювати контроль за створенням, відпуском та використанням Кабінетом Міністрів України державного резерву.

01.06.2020 року мною були надіслані запити на інформацію, а саме:
- до Кабінету Міністрів України на отримання звітності про наявність запасів матеріальних цінностей у державному резерві України на 01.06.2020 року, відповідно до порядку, що визначений Кабінетом Міністрів України;
- до Верховної Ради України, який реальний контроль був здійснений за створенням, відпуском та використанням Кабінетом Міністрів України державного резерву у 2019-2020 роках, якщо на 01.06.2020 року за умов війни з РФ, Держрезерв України заповнений на 3% від норми зберігання, тобто виявився майже порожнім.

Виходячи з наведеного та обставин військових погроз Україні з боку РФ за невиконання Мінських домовленостей, загроз цивільному населенню і Національної безпеки України, особистої відповідальності Глави держави перед народом за готовність надати адекватну військову відповідь будь-якому загарбнику, який має плани на відкриті воєнні дії проти України,-
Прошу,-
Надати інформацію , які заходи будуть вжиті Президентом України у відповідності до Конституції України і законів України, коли Держрезерв України заповнений на 3% від норми зберігання, тобто виявився майже порожнім, а відповідальність за повну, в тому числі, держрезервну готовність до військових провокацій з боку РФ, покладена на Голову держави - Президента України, який здійснює керівництво Ради Національної Безпеки України, яка, на жаль, не побачила загрози Національної берпеки у зниженні державних резервів майже до нуля.

З повагою,

Слєсаренко Василь Вікторович

Управління доступу до публічної інформації, Офіс Президента України

1 Attachment

Слєсаренко Василь Вікторович

Доброго дня!
1.
Прошу у відповідях не мої запити, шановна пані Кільова, не поєднувати різні питання, які мають стосунок до різних інформаційних запитів!
2.
Президент України - Верховний головнокомандувач не вбачає проблеми і загрози Національної берпеки у зниженні державних резервів майже до нуля, тобто не здатен захистити кожного українця від можливої ескалації військових дій країни-агресора, бо мій запит на інформацію не зацікавив пані Кільову.
Вимушений нагадати, що під час військової кампанії, солдатів і населення треба годувати, а якщо не закласти в Держрезерв продовольства, то прийдеться його купляти, а за які гроші, коли МВФ їх не дасть. Така ціна "незалежності" України від єдиного фінансового донора, який по-суті керує нашою свободою і незалежністю, пані бюрократка. Прикро, але це факт. Це зрозуміло з допису вашої відповіді, яку я отримав.
Тому вимушений переробити запитання у форматі "запиту на інформацію" наступним чином:
Прошу,-
надати інформацію, яка знаходиться на контролі Президента України - Верховного головнокомандувача про кількість закладених до сховищ Держрезерву продовольчих ресурсів (від 100%) станом на 01.06.2020 року (в %), на випадок можливого продовження агресії РФ проти України і захоплення ворогом нових територій. Дані прошу надати без наведення конкретного номенклатурного переліку і натуральних цифр, як висновки аудиту після проведення останьої ревізії Держрезерву.

З повагою,

Слєсаренко Василь Вікторович

Управління доступу до публічної інформації, Офіс Президента України

1 Attachment