Про контроль ВРУ за створенням, відпуском та використанням Кабінетом Міністрів України державного резерву у 2019-2020 роках
Доброго дня!
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
На сьогоднішній день, РФ погрожує Україні розпочати проти неї широкомасштабну “гарячу” фазу війни, мотивуючи тим, що Україна 5 років не виконує зобов’язань, згідно Мінських домовленостей.
Для адекватної відповіді на можливі військові дії ворога, Україна повинна мати стратегічні резерви, як особливі державні запаси матеріальних цінностей (згідно з номенклатурою), призначені для забезпечення стратегічних потреб держави та грошові кошти, необхідні для їх закупівлі. До складу стратегічних резервів входять:
- матеріальний резерв;
- мобілізаційний резерв.
Стаття 1 Закону України “Про державний матеріальний резерв” визначає, що “Державний резерв є особливим державним запасом матеріальних цінностей, призначених для використання в цілях і в порядку, передбачених цим Законом. У складі державного резерву створюється незнижуваний запас матеріальних цінностей (постійно підтримуваний обсяг їх зберігання)”.
В той же час, на 1 червня 2020 року Держрезерв України заповнений на 3% від норми зберігання, тобто від максимуму, який може там бути, що свідчить про майже повну відсутність незнижуваного запасу матеріальних цінностей, на радість нашого ворога.
За такої ситуації, відповідно до статті 16 цього закону, негайно повинні бути введені кримінальні санкції до керівників Держрезерву України, бо в цьому випадку посадові особи, винні в порушенні вимог цього Закону, несуть відповідальність згідно з законодавством.
Стаття16 Закону України “Про державний матеріальний резерв” передбачає звітність про наявність запасів матеріальних цінностей державного резерву, їх рух, облік, що здійснюється в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.
01.06.2020 року мною був надісланий запит на інформацію до Кабінету Міністрів України на отримання звітності про наявність запасів матеріальних цінностей у державному резерві України на 01.06.2020 року, відповідно до порядку, що визначений Кабінетом Міністрів України.
Виходячи з наведеного та обставин військових погроз Україні з боку РФ за невиконання Мінських домовленостей, загроз цивільному населенню і Національної безпеки України та повноважень Верховної Ради України, визначених у статті 18 Закону України “Про державний матеріальний резерв” здійснювати контроль за створенням, відпуском та використанням Кабінетом Міністрів України державного резерву,-
Прошу,-
Надати інформацію , як Верховна Рада України здійснювала контроль за створенням, відпуском та використанням Кабінетом Міністрів України державного резерву у 2019-2020 роках, якщо на 01.06.2020 року за умов війни з РФ, Держрезерв України заповнений на 3% від норми зберігання, тобто виявився майже порожнім.
З повагою,
Слєсаренко Василь Вікторович
Доброго дня!
Апарат Верховної Ради України вирішив ігнорувати мій запит про здійснення контролю за створенням, відпуском та використанням Кабінетом Міністрів України державного резерву у 2019-2020 роках, бо саме функція контролю є прерогативою Верховної Ради України. Нагадаю, що ніхто не знімає відповідальності з керівників ВРУ за стан Держрезерву, в тому числі при настанні особливого періоду, в настання якого керівники ВРУ не вірять.
Відповідальність особисто голови ВРУ Разумкова Д.О. за пустий Держрезерв і його ганебний стан свідчить про повну байдужість спікера до неготовності Держрезерву забезпечити резервне постачання армії і цивільного населення всім необхідним у разі військового вторгнення ворога на нашу територію. А ще деякі кажуть про перспективного нового політика, але краснобаї і лизоблюди були завжди. Немає ніякого перспективного політика за ділами, а говорити можна все що забажаєш. Виходячи з того, що на перше моє звернення ВРУ не надало ніякої відповіді, а контроль ВРУ за станом Держрезерву повністю відсутній, як і контроль з боку апарату ВРУ щодо виконання Закону України "Про доступ до публічної інформації",-
Прошу,-
Надати інформацію яка є надсекретною для пересічного запитувача, як Верховна Рада України здійснювала контроль за створенням, відпуском та використанням Кабінетом Міністрів України державного резерву у 2019-2020 роках. і чи буде забезпечений такий контроль у наступні періоди.
Навряд чи з повагою за 100% ігнорування першого запиту,
Слєсаренко Василь Вікторович