Про надання публічної інформації

До цього запиту є юридичний коментар. Перейти до коментаря

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Андрей Вячеславович, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.
Андрей Вячеславович

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Прошу надати копії ВСІХ звернень, клопотань міського голови м. Марганець Жадько О. А. до голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації з 01.01.2018р. по 30.09.2019р

Прошу надати копії ВСІХ листів надісланих міському голові м. Марганець Жадько О. А. з 01.01.2018р. по 30.09.2019р

З повагою,

Андрей Вячеславович

ЗАПИТ ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ, Верховна Рада України

1 Attachment

 

 

From: 㳿 <[email address]>
Sent: Tuesday, October 1, 2019 10:29 AM
To: ³ <[email address]>
Subject: 500zap

 

 

[ Повідомлення сайту: вищенаведений текст неправильний закодований, тож невідомі символи було вилучено.]

Юридичний коментар

Коментує Людмила Опришко, адвокатеса, медіа-юристка ГО "Платформа прав людини"

Запитувач не правильно обрав розпорядника інформації, якому адресував свій запит. А тому Апарат Верховної Ради України резонно направив його іншому розпорядникові. Але чому цим розпорядником стала лише Марганецька міська рада, адже запитувані документи повинні знаходитись і у Дніпропетровській обласній державній адміністрації? На жаль, в таких випадках неналежний розпорядник самостійно вирішує, кому пересилати запит. А тому до нього не може бути претензій, адже запитувані документи повинні зберігатись у обох адресатів.

Відповідь на запит Марганецької міської ради вражає своїм правовим нігілізмом. Цей розпорядник спочатку повідомляє, що підготовка відповіді потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, визнаючи тим самим, що запитувач просить надати йому саме публічну інформацію та відповідні документи. Проте, після спливу 20-денного стороку на підготовку відповіді - кардинально змінює свою позицію і намагається переконати, що запитувані відомості не є готовим продуктом, не стосуються виконання суб'єктом владних повноважень своїх обов'язків і тому подібне. Якщо до таких аргументів поставитись серйозно, то виходить, що міський голова свої звернення та клопотання на адресу голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації надсилав у неготовому вигляді і підписував як керівник місцевої ради, не виконуючи при цьому своїх повноважень. Навіть нелогічно якось.

Підводячи риску варто сказати, що відповідь на зазначений запит, на наше переконання, є незаконною. Марганецька міська рада не заперечує той факт, що вона має у своєму розпорядженні запитувані документи. Однак, вона їх не надала, не навівши законних підстав для відмови, передбачених частиною 1 статті 22 Закону України "Про доступ до публічної інформації".