Про надання роз'яснання

До цього запиту є юридичний коментар. Перейти до коментаря

Нам невідомо, чи відповідь на цей запит була інформативною. Якщо ви Департамент освіти і науки виконкому Криворізької міської ради, будь ласка, авторизуйтесь і вкажіть, наскільки успішним був запит.
Департамент освіти і науки виконкому Криворізької міської ради

Доброго дня!

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
Яким чином повинні проводитись медичні огляди працівників закладів освіти, а саме:
- ким здійснюється оплата за проведені медичні огляди;
- ким здійснюється розрахунок вартості проходження медичного огряду;
- як обирається заклад охорони здоров'я, в якому буде проходити медичний огляд.

З повагою,

Департамент освіти і науки виконкому Криворізької міської ради

Позднякова Надія, Міністерство охорони здоров'я

Доброго дня! Поставлені вами запитання потребують надання розяснень, а
процес надання розяснення не підпадає під дію ЗУ "Про доступ до
публічної інформації". Тому вам для отримання розяснень на ваші
запитання необхідно звернутися до загального відділу канцелярії МОЗ
України, де зареєструють та нададуть розяснення. Прошу. Звертайтесь.

19.02.2020 13:49, Департамент освіти і науки виконкому Криворізької
міської ради пишет:

показати цитоване

Юридичний коментар

Коментує Христина Буртник, медіа-юристка ГО "Центр демократії та верховенства права"

У цьому листі є прохання надати роз’яснення, а не уже створену інформацію. Фактично запитується інформація, яка не є публічною в розумінні Закону «Про доступ до публічної інформації». Більше того, запит надіслано від Департаменту освіти і науки виконкому Криворізької міської ради, який є структурним підрозділом органу місцевого самоврядування – суб’єкту владних повноважень. Відповідно до статті 12 цього Закону такі суб’єкти не можуть бути запитувачами, а отже, отримувати інформацію у порядку Закону «Про доступ до публічної інформації».

Розпоряднику на аналогічний лист (тобто, який не є запитом) можемо порадити врахувати роз’яснення Пленуму Вищого адміністративного суду України, викладене у п. 3.4 Постанови № 10 від 29.09.2016 р., у якому вказано: одержавши запит на інформацію, який подано згідно із Законом «Про доступ до публічної інформації», проте який за своїм змістом є зверненням громадянина відповідно до Закону «Про звернення громадян», розпорядник інформації повинен відмовити у задоволенні такого запиту через невідповідність його предмета вимогам закону (пункт 2 частини п’ятої статті 19, пункт 4 частини першої статті 22 Закону «Про доступ до публічної інформації»), та з урахуванням принципів добросовісності і розсудливості розглянути запит за Законом «Про звернення громадян». При цьому запитувача повинно бути повідомлено у п’ятиденний строк про те, що його запит на інформацію буде розглядатися як звернення відповідно до Закону «Про звернення громадян».

Прохання запитувача надати роз’яснення повинно розглядатись відповідно до Закону «Про надання безоплатної правової допомоги». Тобто, цей лист можна розглянути по аналогії зі зверненнями.

Отже, розпоряднику у таких випадках слід, відмовляючи запитувачу, не вказувати куди і як йому потрібно звернутись, а 1) повідомити запитувача, що його лист розглянуть в інший термін і відповідно до іншого закону, 2) розглянути лист і відповісти на нього.

Запитувачам, які хочуть у порядку саме Закону «Про доступ до публічної інформації» отримати інформацію, яку у даному випадку просив Департамент, ми можемо порадити сформувати питання іншим чином. Найкраще – запитувати певний документ, у якому міститься інформація, яка цікавить.

Питання запиту можна було б сформувати так: «прошу надати документ(и), в якому міститься інформація про:
1) суб’єкта, що здійснює оплату за проведення медичних оглядів працівників закладів освіти
2) суб’єкта, що здійснює розрахунок вартості проходження медичного огляду працівників закладів освіти
3) порядок чи критерії обрання закладу охорони здоров'я, в якому буде проходити медичний огляд працівників закладів освіти»

Також у запиті варто конкретизувати вид огляду.