Про надання розяснення щодо закону про військовий обов'язок та військову службу

Олександр Хабло

Доброго дня!

У відповідності до пункту 8 частини 6 ст. 37 Закону "Про військовий обов'язок та військову службу, в редакції до 31.03.2021 року, в яких зазначено наступне:
6. Виключенню з військового обліку у районних (міських) військових комісаріатах (військовозобов'язаних Служби безпеки України у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов’язаних Служби зовнішньої розвідки України у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України) підлягають громадяни України, які:
...
8) не отримали до 40-річного віку військово-облікової або спорідненої з нею спеціальності;

Ця норма діяла до 31.03.2021 року, до моменту набуття чинності закону 1357-IX, від 30.03.2021 року.

Як зазначає стаття 58 Конституції України «закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи. Ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення».

На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):

Чи підлягають обов'язковому призову на військову службу під час мобілізації яким на момент 31.03.2021 року виповнилося 40 чи більше років які не пройшли базову загальновійськову підготовку чи базову військову службу.(по старому строкову службу) і згідно з нормою закону їх повинні були виключити з військової служби?

Чи зазначені вище громадяни України у зазначений період можуть бути призвані на військову службу лише за їх згодою?

У випадку, якщо з якихось причин неможливо надати відповідь – письмово вказати причину, або перенаправити (переадресувати) запит про надання публічної інформації за належністю, відповідно до вимог вашого Закону «Про доступ до публічної інформації», до розпорядника відповідної інформації.
Звертаю Вашу увагу, що у даному випадку відмова у наданні інформації є порушенням мого права, гарантованого законодавством. За такі дії розпорядника передбачена адміністративна відповідальність, яка покладається на винну особу, тобто працівника розпорядника (ст. 212-3 КУпАП).
Відповідь на цей запит на інформацію надати в хронологічному порядку поставлених питань та направити мені електронною поштою в передбачений Законом 5-денний термін.

З повагою,
Олександр Хабло