Про надання субсидій (кожному) окремо проживаючому члену сім'ї з двох осіб.
Доброго дня!
На підставі статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, які надають право звертатись із запитами до розпорядників інформації щодо надання публічної інформації, прошу надати наступну інформацію (наступні документи):
прошу надати відповідь, чи маємо я з жінкою право на нарахування субсидій на житлово-комунальні послуги (окремо для мого домогосподарства, окремо - для домогосподарства жінки)?
Яка методика підрахунку сум обов'язкових платежів за житлово-комунальні послуги для кожного домогосподарства (а саме:
- як проводиться врахування доходу членів сім'ї, що не проживають у даному домогосподарстві;
- як здійснюється підрахунок доходу кожного домогосподарства)?
По суті справи:
Моя жінка проживає і зареєстрована у квартирі багатоквартирного будинку площею 48,6 кв.м (опалювана - 46,2 кв.м). Я в зв'язку з сімейними обставинами проживаю і зареєстрований окремо у квартирі багатоквартирного будинку площею 63,4 кв.м (опалювана - 59,2 кв.м), що сумарно менш 120 кв.м.
З повагою,
Олег Коробко
__________ Information from ESET Mail Security, version of virus signature database 20232 (20191024) __________
The message was checked by ESET Mail Security.
http://www.eset.com
Доброго дня!
У запиті [email address] від 04.11.20198 р. мною були поставлені запитання:
1. прошу надати відповідь, чи маємо я з жінкою право на нарахування субсидій на житлово-комунальні послуги (окремо для мого домогосподарства, окремо - для домогосподарства жінки)?
2. Яка методика підрахунку сум обов'язкових платежів за житлово-комунальні послуги для кожного домогосподарства (а саме:
- як проводиться врахування доходу членів сім'ї, що не проживають у даному домогосподарстві;
- як здійснюється підрахунок доходу кожного домогосподарства)?
Надалі я конкретизував умови проживання сім’я, що моя жінка проживає і зареєстрована у квартирі багатоквартирного будинку площею 48,6 кв.м (опалювана - 46,2 кв.м). Я в зв'язку з сімейними обставинами проживаю і зареєстрований окремо у квартирі багатоквартирного будинку площею 63,4 кв.м (опалювана - 59,2 кв.м), що сумарно менш 120 кв.м.
У Вашій відповіді від 06.11.2019 р. за № 168/0/113-19/202 були процитовані Положення про порядок призначення житлової субсидії, Сімейний кодекс та постанова КМ України «Про новий розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг…». Жодного слова у відповідь на мої конкретні запити щодо порядку призначення субсидій КОЖНОМУ домогосподарству, у яких проживаємо я з дружиною, - я не отримав.
Щодо врахування доходів членів сім’ї: слово «врахування» не є синонімом сумування. Коли сумуються – надайте документ, згідно якого воно проводиться.
Щодо визначення доходу домогосподарства, з якого визначається доля обов’язкових платежів за житлово-комунальні послуги: при наявності у сім’ї двох домогосподарств доходи сім’ї повинні розподілятися між ними. У разі сумування доходів подружжя без поділу на домогосподарства маємо подвійне врахування доходів для визначення обов’язкового платежу з ЖКП, що тягне за собою подвійне збільшення долі платежів за ЖКП у загальних доходах сім’ї, що протирічить змісту п.1 вищезгаданої постанови КМ України «Про новий розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг…».
Згідно ресурсу Internet https://teplo.gov.ua/subsidies/yak-rozra... :
«Як розраховується розмір субсидії:
В основу формули розрахунку розміру субсидії взято залежність доходу сім’ї на рівні двох прожиткових мінімумів на особу і витрат, які не перевищують 15% сукупного доходу такої родини.
Формула розрахунку субсидії: середньомісячний дохід сім’ї ділиться на кількість зареєстрованих у житловому приміщенні осіб і визначається середньомісячний дохід на одну особу. Цей дохід ділиться на прожитковий мінімум (з січня 2018 р. 1700 грн.), ділиться на базовий коефіцієнт 2 і множиться на 15%.
Базовими цифрами у формулі є залежність, при якій сім'я з доходом на рівні двох прожиткових мінімумів на особу сплачує за комунальні послуги 15% сукупного доходу. Далі ця залежність застосовується до конкретної сім'ї з конкретними доходами.»
Таким чином вищевказане тягне за собою (при наявності у володінні сім’ї двох домогосподарств сумарною площею менш 120 кв.м) поділ сімейного доходу на 2 (домогосподарства) перед вирахуванням сум обов’язкових платежів для кожного домогосподарства.
Щодо Вашої рекомендації звернутись до місцевого органу соціального захисту. Звернувся. Отримав відповідь абсолютно аналогічну Вашій: загальні витяги з Положення та постанови КМ України «Про новий розмір витрат…» без відповідей на конкретні запити щодо: - розрахунку субсидій на ЖКП для двох домогосподарств в одній сім’ї; - як проводиться врахування доходів другого члена сім’ї, який не зареєстрований у даному домогоcподарстві (для двох домогосподарств); - як проводится визначення доходу кожного з двох домогосподарств (щоб сумарна плата за ЖКП для сім’і не перевищувала 15% за умови доходів на рівні двох прожиткових мінімумів на особу).
З повагою,
О.М. Коробко